Platforma Obywatelska z apelem o rozpoczęcie przebudowy A4

Piotr Osowicz, mk | Utworzono: 2019-02-19 16:49 | Zmodyfikowano: 2019-02-19 16:51
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Z roku na rok wzrasta na tym odcinku natężenie ruchu, które dochodzi do 100 tysięcy samochodów na dobę, czyli 10 razy powyżej średniej krajowej, argumentowali.

Co robi rząd? Pytał Michał Jaros z PO:

- Dolnośląski odcinek autostrady A4 musi się zmienić, bo jest niebezpieczny. To tylko kwestia czasu - odpowiada Michał Kurczewski przewodniczący klubu radnych PIS we Wrocławiu:

Szacowany koszt przebudowy autostrady A4 na odcinku Wrocław - Krzyżowa to 4 mld zł. Pieniądze mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~jacak
2019-05-28 14:25:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
8 lat rozbudowywali A4 i efekty widać (gadanie "p-enie" fajna rzecz bo się nie kurzy)
~KierownikaNiktNieTyka
2019-05-17 13:02:41
z adresu IP: (92.206.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co im się stało, kiedy w 2007 roku zapowiadali przebudowę odcinka autostradowego? Zapomnieli? Już za czasów SLD było wiadomo że remontowanie bez rozbudowy o tylko łatanie. Odcinek od Wrocławia do Zgorzelca i Olszyny powinien posiadać na całej swojej długości po trzy pasy uchu.
~Projektant
2019-02-19 21:31:07
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wybudować równolegle tory kolejowe i naczepy na platformy kolejowe, będzie bezpieczniej, mniej smogu a kierowcy wypoczęci.
~WD-40
2019-02-19 21:09:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Najpierw TIRy na tory, a potem planowanie i przebudowa. Co da dodanie kolejnego pasa bez rozwiązania problemu TIRów? Pojawią się kolejne i znów będą zatory i wypadki!
~POL
2019-02-19 20:38:37
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
JAKBY TU JESZCZE UPOKORZYC PIS.OT BARA...Y POwskie..
~Radiowęzeł
2019-02-19 19:36:32
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 9
Takich lansuje od 30 lat ! TyPOwa dezinformacja
~zenek
2019-02-19 18:40:09
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zróbcie lepiej A18 bo wstyd na całą Europę !!!
~ŻAŁOSNE
2019-02-19 18:33:57
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 116
Poniżej co robi rząd - na razie zostało zlecone opracowanie studium korytarzowego - to pierwszy i niezbędny krok na drodze do rozbudowy. A co zrobiło Peło i jaros przez dwie kadencje? Opracowanie Studium Korytarzowego wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa. Informacja z otwarcia ofert: TRAKT 5 897 850 Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem oraz Transprojekt Gdański 3 511 650 WYG International 1 704 780 Complex Projekt Biuro Projektowo – Konsultingowe 2 488 290 Biuro Projektów Dróg i Mostów „BBKS-PROJEKT” 4 766 250 IVIA S.A 2 958 150 MOSTY KATOWICE 12 299 877 Multiconsult Polska 3 824 070 Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 4 593 722,92 PLN