Weekend kinomanów we Wrocławiu

Jan Pelczar | Utworzono: 2009-05-07 22:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Tym razem nie będziemy musieli czekać na przegląd, filmy zostaną wyświetlone równolegle z warszawskim festiwalem, a to dzięki technologii cyfrowej.

Jak działa światowy system finansowy? Nad tym zastanawiają się twórcy dokumentu "Zaróbmy jeszcze więcej", który zostanie wyświetlony w piątek o 18.30. Tak zaczyna się dolnosląska część nagradzanego, chwalonego i popularnego Planete Doc Review - jednego z największych polskich festiwali filmowych.

Do niedzieli potrwają projekcje wybranych obrazów ze zbioru najgłośniejszych współczesnych światowych dokumentów. To weekend z cyfrowym Planete Doc Review - filmy po łączach internetowych wyświetlone zostaną w 19 miastach Polski. Na zakończenie pierwszego dnia o 20.00 Kultura remixu - rzecz o prawach autorskich w internecie.

W sobotę zostaną wyświetlone aż trzy filmy. Na początek o 14.00 Big John-zapaśnik po norwesku, wbrew tytułowi głównym bohaterem filmu jest bokser. O 16.00 7915 kilometrów - tytuł filmu wskazuje od razu temat, bo jest odległością jaką pokonują kierowcy samochodów i motocykli, uczestniczący w rajdzie Dakar.

Kulminacją przeglądu będzie pokaz filmu "Wiek głupoty", którego twórcy zastanawiają się jak będzie wyglądać Ziemia za pół wieku. Pokaz w sobotę o 18.00. Po filmie o 19.30 debata naukowców i Krytyki Politycznej o polityce natury.

Solidną porcję czterech filmów przygotowano na niedzielę, na zakończenie przeglądu. Ciekawie zapowiada się Królik po berlińsku, o populacji zwierząt wykorzystującej przestrzeń między murem berlińskim a granicą Niemiec zachodnich. Seans rozpocznie się o 14.00 . Po nim, o 16.00 wyświetlone zostanie Nawiedzenie o objawieniu, którego doznały dwie dziewczynki ze wsi Litmanowa w słowackich Tatrach.

Na zakończenie dnia, o 20.00 Ślepy los - film o pierwszym niewidomym alpiniście, który wszedł na Mount Everest.

 


Także 8 maja we Wrocławiu, w Multikinie w Pasażu startuje III przegląd Kadry Wrocławia.

O przeglądzie Ian Pelczar z Radia Wrocław (Posłuchaj):

 

Przegląd otworzy "Morderca zostawia ślad". - Stawiamy na dreszcz emocji - mówi organizator Jarosław Skóra (Posłuchaj):

Gościem specjalnym Kryminalnych zagadek Wrocławia będzie Marek Krajewski, pisarz, który właśnie wydał nową książkę odpowie na pytania czytelników i kinomanów w niedzielę o 18.00 i w poniedziałek o 11.00.

Pierwsze seanse przeglądu w piątek o 18.30 - zobaczymy sensację zatytułowana "Morderca zostawia ślad". W weekend także "Trąd" i "Tylko umarły odpowie". Kryminalne zagadki Wrocławia - to trzecia edycja Kadrów Wrocławia, poświęcona tym razem filmom sensacyjnym, które kręcono w stolicy Dolnego Śląska. Widzowie zobaczą między innymi "Konsula", z Piotrem Fronczewskim w głównej roli. - To Wrocław lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych XX wieku - wspomina krytyk Marcin Hamkało (Posłuchaj):

W poniedziałek o 18.30 będzie można porównać tamten obraz z odnowionym Monopolem. Można też snuć pomysły na temat przyszłych kryminalnych zagadek Wrocławia - w przygotowaniu jest ekranizacja przygód Eberharda Mocka. Informowaliśmy też o planach sfilmowania historii skazanego na dożywocie za morderstwo Krystiana B. autora "Amoku".

Powrócą też znane z poprzednich edycji Kadrów Wrocławia dokumenty. Dzień z filmami dokumentalnymi, na zakończenie przeglądu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.odra-film.wroc.pl  oraz  www.multikino.pl/pasaz

REKLAMA
Dźwięki
RElacja Radia Wrocław / Kadry Wrocławia 1
Relacja Radia Wrocław / Kadry Wrocławia 2
Materiał Iana Pelczara z Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama