Kolarze CCC Team rywalizują w UAE Tour. Aktywna jazda Rosskopfa

PP/PAP | Utworzono: 2019-03-02 08:30

Kolarze mieli do przejechania 175 km z Adżmanu na górę Dżabal al-Dżajs. Większość trasy była płaska, ale ostatnie 20 kilometrów stanowił stromy podjazd na wysokość 1458 m.

Biorąc pod uwagę, że sobotni, ostatni etap na ulicach Dubaju jest stosunkowo krótki (145 km) i płaski, tego dnia nie powinno dojść już do istotnych zmian w klasyfikacji generalnej. Roglic praktycznie zapewnił sobie zatem końcowy triumf. Ma 31 sekund przewagi nad wiceliderem "generalki" Hiszpanem Alejandro Valverde (Movistar), który w piątek zajął piąte miejsce.

W pierwszej połowie szóstego etapu od peletonu odłączyła się grupa ucieczkowiczów, którzy niedługo przed rozpoczęciem podjazdu mieli nawet dziewięć minut przewagi. Gdy zaczęło się robić stromo, grupa stopniowo się "przerzedzała", a peleton szybko odrabiał stratę. Ostatni spośród tych, którzy się od niego odłączyli - Amerykanin Joey Rosskopf z CCC Team - został doścignięty ok. 2,5 km przed metą.

Kwiatkowski miał 16 sekund straty do Roglica, ale i tak awansował z 11. na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego kolega z zespołu Sky Michał Gołaś zajął w piątek 66. pozycję, a Łukasz Owsian (CCC Team) zakończył etap na 48. pozycji.