Derby w superlidze szczypiornistek

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-08 07:45
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Faworytkami tego starcia są Miedziowe. Lubinianki prowadzą w tabeli superligi, dodatkowo do meczu podchodzą w roli gospodarza. A w Lubinie jeszcze nikt w tym sezonie nie wygrał. Motywacja w zespole z Lubina będzie tym większa, że to właśnie mecz z KPRem Kobierzyce był pierwszym przegranym przez lubinianki w ligowym sezonie.

Dla Zagłębia liczy się tylko zwycięstwo, bo w zeszłej kolejce Miedziowe przegrały w prestiżowym starciu z Perłą Lublin. Tym samym przewaga nad mistrzyniami Polski zmalała do zaledwie jednego punktu. Kolejne potknięcie może oznaczać stratę pozycji lidera, na zaledwie jedną kolejkę przed końcem fazy zasadniczej.

KPR Kobierzyce to rewelacja ligi. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w tabeli zajmują wysokie, czwarte miejsce. Już w pierwszym starciu z Zagłębiem KPR pokazał, że jest w stanie na równi walczyć z najlepszymi zespołami w kraju. Ostatnie wyniki nie napawają jednak optymizmem - najpierw porażka z Perłą Lublin, a potem niespodziewana przegrana po rzutach karnych z Koroną Kielce sprawiła, że szczypiornistki z Kobierzyc nie są już pewne utrzymania tak wysokiej pozycji na koniec rundy zasadniczej.

Początek meczu o godzinie 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama