Wyzwolenia w Legnicy, Kichot, we Wrocławiu, kolejna FETA, Halo? Tu Radio Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-03-13 14:00 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 14:00
A|A|A

Dab+Teatr, wtorki od 16:00, na fot. Piotr Cieplak

W Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy premiera. 'Wyzwolenia' wychodzą z inspiracji gęstym dramatem Wyspiańskiego, ale - jak deklarują twórcy - są 'mocno zrytmizowanym, groteskowym obrazem Polski', zrytmizowanym na smutno i wesoło, rockandrollowo, szopkowo, kabaretowo, tak, że 'Hair' pomieszają się tu z Montym Pythonem. Rozmawiamy z reżyserem Piotrem Cieplakiem. Spektakl od soboty na Scenie Gadzickiego.

A we Wrocławskim Teatrze Lalek oczekiwany, lalkowy, 'Kichot'. Reżyserkę i autorkę adaptacji Joannę Gerigk zapytamy, gdzie się podział przemyślny Don między innymi o to. Premiera w weekend, na Scenie Kameralnej, adresowana do młodzieży i dorosłych. Czesko-polska współpraca twórcza i przepiękne lalki. Tytułową operuje Tomasz Maśląkowski. Reżyserka i kompozytor muzyki Sebastian Ładyżyński u nas.

Można się zgłosić do tegorocznej edycji Festiwalu Ewentualnych/Ewidentnych Talentów Aktorskich, już zasłużonej, a ciągle młodej imprezy, która może nie jest przepustką do kariery, ale z pewnością świetnym pierwszym/drugim krokiem. O szczegółach Pola Fedyszyn z Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

Przemysław Błaszczak. Jest tuż przed premierą (w czwartek) spektaklu Studia Kokyu, działającego przy Instytucie Grotowskiego. 'Halo?' to rozpisana na siedem aktorek opowieść o przemocy, wojnie, terroryzmie. Inna - kobieca - perspektywa i zajmujące inspiracje: 'Święto wiosny' Modrisa Eksteinsa, 'Wojna umarła, niech żyje wojna' Eda Vulliamy’ego, 'Wojna nie ma w sobie nic z kobiety' i 'Ostatni świadkowie' Swietłany Aleksijewicz, 'Dziennik' Wacława Niżyńskiego.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama