Druga porażka w Nysie i coraz trudniejsza sytuacja Gwardii w ćwierćfinale

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-13 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 07:20

Gwardia do wtorkowej potyczki przystąpiła pod wodzą nowego szkoleniowca. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska prowadził Leszek Mazur, który po pierwszym meczu w Nysie nieoczekiwanie zastąpił na tym stanowisku Piotra Lebiodę.

Goście lepiej weszli w to spotkanie i w inauguracyjnej partii utrzymywali kilkupunktową punktową przewagę. Choć wrocławianie nie przyjmowali zbyt dokładnie, nadrabiali to skutecznością na siatce. O zwycięstwie gwardzistów w tym secie zadecydował atak najskuteczniejszego gracza drużyny - Łukasza Lubaczewskiego.

Przyjezdni nie poszli jednak za ciosem i w trzech kolejnych partiach znacznie lepiej radzili sobie zawodnicy z Nysy, prowadzeni przez byłego reprezentanta kraju Krzysztofa Stelmacha. W drugim secie Stal miała już 6 punktów przewagi (12:6), ale w końcówce skuteczne akcje Kamila Maruszczyka i Lubaczewskiego pozwoliły wrocławianom zniwelować dystans do dwóch oczek (22:20). Przerwa na żądanie dla gospodarzy pozwoliła im odzyskać inicjatywę. Decydujący punkt przy stanie 24:21 zdobył dla Stali najlepszy na parkiecie w tej partii Maciej Zajder.

W dwóch kolejnych setach scenariusz był podobny. Po zaciętej i wyrównanej grze, drużyna z Nysy "odjeżdżała" Gwardii w końcówkach. W trzeciej partii od stanu 20:20 podopieczni Leszka Mazura nie zdołali do końca zdobyć punktu. W czwartej odsłonie ostatni remis to 17:17. Potem gospodarze odskoczyli na trzy punkty i nie dali sobie odebrać prowadzenia. Stal do końcowego sukcesu poprowadzili w tym fragmencie meczu Łukasz Kaczorowski i najlepszy gracz spotkania Bartosz Bućko.

Mecz nr 3 w rywalizacji Gwardii ze Stalą w sobotę (16.03) o godz. 18.00 w hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wojciecha z Brudzewa we Wrocławiu.

Stal Nysa – Gwardia Wrocław 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:19)

Stal: Zajder (10), Kaczorowski (17), Bućko (22), M’Baye (11), Szczurek (3), Makowski (1), Czunkiewicz (libero) oraz Stolc (5), Mucha (1) i Owczarz

Gwardia: Szymeczko (3), Lubaczewski (18), Naliwajko (9), Nowosielski (1), Olczyk (11), Superlak (3), Dzikowicz (libero) oraz Sternik, Maruszczyk (7) i Kaźmierczak

MVP: Bartosz Bućko

Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Stali.