Tirreno-Adriatico: wygrana ekipy Mitchelton-Scott, CCC na 11. miejscu

PP/PAP | Utworzono: 2019-03-13 22:20

Na pierwszych kilometrach, otwierającej wyścig kolarski Tirreno-Adriatico czasówki, Rafał Majka zderzył się z kibicem. Oprócz Majki, przewrócił się inny zawodnik ekipy Bora-Hansgrohe Włoch Oscar Gatto. Wypadek miał wpływ na słabszy wynik niemieckiej drużyny (w składzie m.in. z Maciejem Bodnarem i Peterem Saganem), która zajęła dopiero 20. miejsce, tracąc do zwycięzców blisko dwie minuty. Obaj poszkodowani dojechali do mety ponad trzy i pół minuty za swoimi kolegami.

Błękitną koszulkę lidera zdobył pierwszy kolarz na mecie ze zwycięskiej drużyny - Australijczyk Michael Hepburn. Na 21,5-kilometrowej trasie zawodnicy Mitchelton-Scott wyprzedzili o siedem sekund holenderską drużynę Jumbo-Visma, ze Słoweńcem Primozem Roglicem, oraz o 22 niemiecki Sunweb, z Holendrem Tomem Dumoulinem.

W stawce 23 ekip 11. miejsce zajęła dolnośląska grupa CCC, tracąc do zwycięzców 1.12. "Pomarańczowi" startują we Włoszech w składzie z Belgiem Gregiem Van Avermaetem i Łukaszem Wiśniowskim.

Siedmioetapowy wyścig zakończy się 19 marca jazdą indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto.

Wyniki 1. etapu, Lido di Camaiore - Lido di Camaiore (jazda drużynowa na czas, 21,5 km):