Bogdan Zdrojewski pożegna się z europarlamentem. Nie ma go na wyborczej liście

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-03-15 16:17 | Zmodyfikowano: 2019-03-15 16:19
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Bogdan Zdrojewski, wyborcza lokomotywa wrocławskiej PO, nie wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie z pierwszego miejsca ma kandydować Janina Ochojska, a z drugiego senator Jarosław Duda. Tak zdecydował zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, który wskazał dziś kandydatów, którzy znajdą się na listach Koalicji Europejskiej w zbliżających się wyborach. W naszym okręgu zabrakło nazwiska Bogdana Zdrojewskiego, bo Grzegorz Schetyna chciałby, aby wrocławski polityk wystartował w jesiennych wyborach do Sejmu.

Problem w tym, że sam Zdrojewski wykluczył takie rozwiązanie na antenie Radia Wrocław.

- Przyjąłem tę informację z przykrością. Powtórzę raz jeszcze, w sposób jednoznaczny - do Sejmu nie zamierzam startować. Nie wykluczałem powrotu do polityki krajowej, ale w innej formie niż start do parlamentu - mówi Bogdan Zdrojewski:

Bogdan Zdrojewski pięć lat temu uzyskał ponad 170 tys. głosów w wyborach do europarlamentu.

Czytaj też: Bogdan Zdrojewski: "Start w krajowych wyborach mnie nie interesuje"

Na konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna potwierdził, że będzie proponował Bogdanowi Zdrojewskiemu powrót do polityki krajowej:

"Chcę o jednej osobie powiedzieć, która jest ważna - bo i w tej kadencji, i w poprzedniej poseł, senator, prezydent miasta Wrocławia - szczególnego dla mnie. Chodzi o Bogdana Zdrojewskiego. Będę mu proponował powrót do polityki krajowej. Zależy mi na tym, żeby prowadził listę wrocławską w wyborach parlamentarnych" - powiedział Schetyna

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. W naszym regionie wybierzemy sześciu europosłów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2019-03-17 12:37:58
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda. To był jeden z nielicznych nietotalnych. Miał swoje zdanie i ma mózg. Nie to co cała reszta.
~Akero
2019-03-17 07:18:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
To poważny błąd partii. I zrozumiałe decyzje Zdrojewskiego. Jeśli ktoś wykonuje pracę w UE i to dobrze to w 5 lat niewiele jest w stanie zrobić. Co do apanazy to po tylu latach w polityce wierzę akurat Zdrojewskiemu że chce dokończyć tam rozpoczęte projekty. Kasa kasą ale nasi sasiedzi Niemcy maja posłów po 20 lat. Dzieki temu są tak skuteczni. Oni znają mechanizmy instytucji. A my tylko rzucamy jakies malo doswiadczone postaci które nie mają nic do zaoferowania sobą. Wielka Szkoda!
~Józio POdGrzyb
2019-03-16 08:36:41
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zdrojewski był najgorszym ministrem KiDN w historii. Za grosze sprzedał prawa do archiwum Polskich Nagrań, półwiecznego dorobku polskiej kultury. Zwykły pozorant. Może i lepiej się stało. Pan Schetyna wie co robi, ze Zdrojewskim POKOmuchy przegrałyby z kretesem. A tak jest cień szansy. Mimo tego POlszewiki po wyborach parlamentarnych nadal będą totalną targowicą donoszącą na Polskę. Donosy i kupczenie najlepiej im wychodzi. Oczywiście jest jeszcze sprawa małżeństw gejowskich, adopcji przez nich dzieci oraz seksualuzacja dzieci od przedszkola i pierwszej klasy SP. To jest najważniejszy program POKOmuchów. Dochodzi jeszcze patologiczna nienawiść do PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, to jest obłędna cecha totalniaków. Pani Ochojska będzie teraz wspierać programy LGBT i tęczowych zboczków.
~Ok wroclaw
2019-03-15 23:36:04
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 8
To straszne. Ten czlowiek nie zarobil na własny rachunek ani zlotowki. Cale zycie tuczyl sie pieniedzmi ODEBRANYMI INNYM. On nigdy nie prowadził kiosku, budki z lodami. Co on teraz zrobi. Ja wiem ale nie powiem....
~Koniec obiboku
2019-03-15 22:26:37
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 10
Teraz do lopaty
~jjj
2019-03-15 22:17:16
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nigdy mu nie wybaczę, że sprzedał Niemcom "Polskie Nagrania" z całym dorobkiem. Jego miejsce powinno być gdzie indziej.
~WROClove
2019-03-15 20:44:46
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wyścig do koryt, a może by chodniki naprawili po powodzi z 1997 roku !!!!!!!!!!!!
~Wikiz
2019-03-15 18:36:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bogdan Zdrojewski dołączy do Bezpartyjnych Samorządowców? To byłby świetny ruch!
~Agap
2019-03-15 18:15:02
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -3
No to nie głosuje na nikogo innego.
~Hanka
2019-03-15 17:54:36
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pani Janino szanuję Panią za to co Pani robi. Ale Bruksela????? Proszę zapytać jakiegoś europosła na czym ta robota polega. Ciekawa jestem jesiennej listy PO bez Zdroja. Może ją Schetyna pociągnie?
~trawa
2019-03-15 17:39:27
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bogdan Zdrojewski potrzebny jest jako lider listy do sejmu. Jeśli odmawia to znaczy, że nie zasługiwał na miejsce na liście do parlamentu europejskiego. To znaczy, że wybiera wysokie apanaże w Brukseli i nie jest gotowy do udziału w ważniejszej dla przyszłości kraju kampanii i wyborach do Sejmu. Przykre, że swoje dobro osobiste przedkłada nad dobro kraju. Tak upadają legendy!
~błąd
2019-03-15 17:18:52
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 2
Parlament UE jest dostosowany do wózków, samoloty też, ale czy sprawnie zawieranie sojuszy jest domeną walczącej Janiny raczej wątpię. A tam w parlamencie starzy polityczni wyjadacze, kandydatura raczej bez sensu. Głosuje na Zdroja.
~Hank
2019-03-15 16:54:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
To żart. Ochojska jeszcze ok, choć też przysłowiowy "spadochroniarz" chyba, ale kim jest osobą numer dwa? Niej łąki pan Duda? Nie znam. I tak ma PO wygrać z PIS EM? Wolne żarty! I dla mnie niestety wcale nie śmieszne...
~Karle
2019-03-15 16:53:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jest chyba jakis zart?? Kto tak postanowił? Glupi oni?
~Wroclawek
2019-03-15 16:53:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Szkoda! To chyba najgorsza decyzja jaka mogla mieć miejsce! Kto tak robi??
~Wroclawianin
2019-03-15 16:39:38
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
A co on takiego dobrego zrobił w tym parlamencie???? dosyć się nazarl ,niech da trochę kolegom z partii...
~WALDI
2019-03-15 16:31:16
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 9
koniec ciepłej posadki...