Grali nie tylko seniorzy. Młodzieżowe kadry Polski uniknęły porażek

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-22 07:01 | Zmodyfikowano: 2019-03-22 07:03

Piłkarska kadra Polski do lat 21. przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza w towarzyskim spotkaniu zmierzyli się na terenie rywala z Anglią. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Lwów Albionu zdobył Dominic Calvert-Lewin, dla Polaków pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego odpowiedział Sebastian Szymański.

Damian Gąska ze Śląska Wrocław pojawił się na boisku w 62. minucie. Inny zawodnik WKSu, Jakub Łabojko spędził cały mecz na ławce rezerwowych, podobnie jak Filip Jagiełło z Zagłębia Lubin oraz wypożyczony z Zagłębia do Podbeskidzia Bialsko-Biała Dominik Jończy.

Tymczasem reprezentacja Polski do lat 20. rozegrała wczoraj aż dwa spotkania. Selekcjoner Jacek Magiera postanowił podzielić zespół. Silniejszy skład zagrał towarzysko z Japonią. Biało-Czerwoni wygrali 4:1, gole zdobyli wypożyczony z Zagłębia Lubin do Odry Opole Serafin Szota, Tomasz Makowski, Jakub Bednarczyk i wypożyczony ze Śląska Wrocław do GKSu Katowice Adrian Łyszczarz.

Oprócz Szoty i Łyszczarza w spotkaniu zagrał piłkarz Miedziowych, Bartosz Slisz.

Drugi "garnitur" reprezentacji wystąpił w towarzyskim turnieju Elite League, w meczu przeciwko Anglii. Biało-Czerwoni wygrali 3:1, bramki dla Polski zdobyli Jakub Moder, Patryk Klimala oraz Mikołaj Kwietniewski.

W 60. minucie na boisku pojawił się grający na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław Mateusz Hołownia, 10. minut później szeregi zespołu zasilił występujący w Chrobrym Głogów również na zasadzie wypożyczenia, Oskar Repka.

Kadra Jacka Magiery przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Polsce.