Chcą nowych mieszkań i przeprowadzki z niebezpiecznej dzielnicy

Karolina Kurczab, PP | Utworzono: 2019-03-27 09:50 | Zmodyfikowano: 2019-03-27 09:50
A|A|A

fot. Robert Kulisz

Rodziny z dziećmi mieszkają w jednym mieszkaniu z obcymi osobami, które zwykle mają poważne problemy z prawem i z używkami. Mieszkańcy z Łąkowej, poparci przez złotoryjskich radnych, oczekują od burmistrza nowych mieszkań socjalnych, ale w centrum. Robert Kulisz mieszka na Tajwanie i uważa, że rodziny z dziećmi niczym nie zawiniły, by musieć mieszkać w odizolowaniu z ludźmi, którzy wybrali inny los.

Radni informują, że w Złotoryi jest kilkadziesiąt pustostanów, które można wyremontować i przeznaczyć na mieszkania socjalne. Burmistrz Robert Pawłowski wyjaśnia jednak, że część z nich ma nieuregulowaną sytuację prawną, a część nadaje się zwyczajnie do rozbiórki. Poza tym przyznaje, że rozwiązaniem nie jest przeniesienie rodziny z jednego mieszkania socjalnego do drugiego.

Mieszkańcy ulicy Łąkowej, którzy chcą wydostać się z tej odizolowanej i niebezpiecznej części miasta, tłumaczą, że chodzi o dobro dzieci, by nie musiały wychowywać się w takim środowisku. Złotoryjanie jednak poparli burmistrza. Nie rozumieją, czym różnią się od nich mieszkańcy Tajwanu i jakim prawem żądają, zamiast samodzielnie zadbać o swoją przyszłość. Nie zgadzają się przy tym, by mieszkania socjalne znalazły się we wspólnotach mieszkaniowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~WEWR
2019-04-24 20:11:59
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
A wszelka wina leży w naszym polskim chorym systemie - żadnej kary za demolki i zniszczenia - hulaj dusza - piekła nie ma - jak w średniowieczu szlachta polska mawiała - podatnicy i tak za wszystko zapłacą - a kto winny??? ci wszyscy którzy bezmyślnie wybierają nieudaczników do władzy, a potem wielkie żale - musztarda po obiedzie ni hu,hu, nie smakuje
~byłamwidziałam
2019-04-23 15:34:16
z adresu IP: (62.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
pretensje?? przez osiem lat jak tam ostatni raz byłam a co widziałam TV nic rodzina zamieszkujaca parterowe mieszkanie nie zrobiła.. dostaja od państwa ok 7tys miesiecznie nie jedna przecietna rodzina tyle nie ma, ale ma wymalowane i wysprzatane.. Pytanie na co idą pieniązki rodziny T skoro nawet dzieci nie sa zadbane :(
~Majeczka
2019-04-03 08:13:56
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lepiej wziąć się do pracy a nie robić dzieci i oczekiwać że miasto DA. Nie ma nic za darmo!
~Amadeusz
2019-04-01 16:20:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Muszę tutaj stanać w obronie pana Burmistrza Pawłowskiego. Rodzinna S mieszkająca najpierw przy ul. Basztowej a pózniej przy ul. Mickiewicza. Dwa nieszkania zdemolowane , ciągle awantury , krzyk dzieci , mieszkańcy kamienic wzywają Policję ale to nic nie daje ponieważ Rodzina S jest tyllo spisana. Tak wygląda patologia mieszkająca w kamienicach zdala od ulicy Łakowej. I zgadzam się z Panem Burmistrzem dlaczego nie chce wyremontować kamienic dla Rodzin z Łakowej bo będzie tak samo jak z mieszkaniami którzy dostała Rodzina S.
~Pan
2019-03-30 17:36:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
To się nazywa narażenie życia i radni miasta łącznie z prezydentem czy burmistrzem, powinni się poważnie zastanowić!?
~wers
2019-03-29 20:24:20
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Większość miast w naszym kraju ma swój "Tajwan". Patologia jest wszechobecna, to problem państwa, polityki rozdawnictwa, roszczeniowego nastawienia współobywateli, wreszcie bardzo ogólnego rozpoznania problemów nieradzących sobie obywateli przez MOPS-y Być może pomysł p. burmistrza Nowej Soli jest jakimś rozwiązaniem, przysłowiową wędką ? Tylko co zrobić z tymi którzy chcą być na marginesie życia?
~Elżbieta W.
2019-03-29 11:57:04
z adresu IP: (87.167.xxx.xxx)
Ocena: -2
A co wy myślicie że tak łatwo kredyt dostać na mieszkanie każdy tak pierdziele a od uja ludzi na liście.... Pierdzielicie takie bzdury że nie raz czytać się nie da.... Tajwan.... Tajwanem... Patrole swoją drogą ale nie muszą na tym normalne rodziny cierpieć... Jedna to się wypowiadała że Tajwan to dno a sama się tam wychowała... Szczęściem znalazła się na mieście bo do tej pory na Tajwanie by siedziała wielka pani a na mopsie siedzą ???? wstyd......
~Idea
2019-03-28 22:49:58
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
O co chodzi Burmistrzowi? Albo o co powinno mu chodzić? Zrobił mix patologi z osobami rokujacymi i teraz belkocze o braku rozwiązań. Radni powinni zobowiązać Burmistrza do rozprzestrzeniania osób narażonych na agresję osób patologicznych i rozliczyć z efektow!
~Zlota
2019-03-28 16:57:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak tak radnym szkoda rodzin z Tajwanu to proponuje, by wzieli ich na swoje pokoje albo placili ich rachunki. Byloby znacznie prosciej.
~Zlota
2019-03-28 16:54:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oczywiscie, ze jest jasne. Dzieci niczemu nie sa winne. To rodzicow wina. Rodzice zastawiaja sie dziecmi. Dlaczego my mieszkancy musimy nasze podatki wtapiac w remonty mieszkan komunalnych dla rodzin z Lakowej?, ktorzy za jakis czas zrobia to samo co na lakowej. Trzeba pomagac tym, ktorzy zasluguja na pomoc.
~Złota
2019-03-28 08:34:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
A przepraszm gdzie jest mops ludzie ktore potzrbuja pomocy zabiora dzici bo sie staraja a tam na to pozwalaja . Moim zdaniem to jest mszczenie sie na Burmiszczu przez Pana Kulisza ....
~Zzzz
2019-03-28 08:33:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pan Kulisz mieszka na Tajwanie???? Pierwsze słyszę ????????????następny robi z siebie ofiarę losu...owszem dzieci można zabrać ale rodziców bym tam. Zostawiła bo nic od siebie im nie dali.. Przepraszam dali awantury i patrzenie się na libacje!!!!. Czego się pani w blond włosach nie odezwała na temat partnera jak molestowal córka i wychodząc z więzienia mieszka pod jednym dachem dalej z nimi... Na to. Pozwala matka. Która chce dla. Swoich dzieci dobro???? Żenada a pierwsi stoja w kolejce po pieniążki z mopsu i potem po alkohol.
~Zlotortjan
2019-03-28 08:32:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przepraszam czego sie boja chyba cienia wlasnego lataja po tym tajwanie jak szaleni tylko soe cieplo zrobi tajwan żyje soedza pija dzoci patrza lataja i jakos im nic nie przeszkadza a teraz wystapili w tv i wielce sie boja czego Gdzie sa rodzice czu oni tp wogole rodzice matka w ciazy chlala 3 dzieci szla za nia jak takie bezpasnkie psy idzcie sobie zobaczyć co soe tam dzieje tak aby nie widzieli ze nagrywacie zobaczyli byscie prawde ....
~Grzegorz
2019-03-27 12:27:53
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Może by tak nie traktować potocznego określenia, jako nazwy własnej? Tajwan to raczej dobre miejsce do życia. Chociaż cudzysłów jakiś proszę.