Nie stracić punktów. Zagłębie Lubin walczy o górną ósemkę

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-29 06:18

Po świetnej serii meczów na wiosnę w wykonaniu Zagłębia, w poprzedniej kolejce trafił się moment zadyszki. Bezbramkowy remis w starciu ze, znajdującą się w głębokim kryzysie, Arką Gdynia mocno utrudnił sytuację Miedziowych w tabeli. Obecnie strata do upragnionego ósmego miejsca wynosi dwa punkty. Dziś przed podopiecznymi Bena van Daela kolejny mecz z drużyną walczącą o utrzymanie.

Wisła Płock w tym sezonie zupełnie nie przypomina drużyny, która w zeszłym roku wywalczyła piąte miejsce w lidze. Ekipa z Płocka w ostatnich 12. meczach wygrała tylko raz, zremisowała trzy razy, a przegrała aż osiem. W tabeli znajduje się wyżej jedynie od Zagłębia Sosnowiec.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie nie zabrakło emocji. W Lubinie Wisła prowadziła już 3:1 i tylko świetna postawa Zagłębia w ostatnich minutach pozwoliła na wydarcie punktu. Najpierw w 77. minucie trafił Filip Starzyński, w 90. wynik meczu ustalił Bartłomiej Pawłowski. Obaj wciąż stanowią o sile zespołu z Lubina, razem zdobyli już w tym sezonie 15 bramek.