Bardzo ważny mecz przed Zagłębiem Lubin

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-04-05 06:37

Sytuacja Zagłębia Lubin w tabeli, na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, wydaje się korzystna, lecz bardzo niepewna. Miedziowi zajmują ósme miejsce, ostatnie które gwarantuje udział w grupie mistrzowskiej. Jednak przewaga nad dziewiątą Jagiellonią Białystok oraz dziesiątą Koroną Kielce wynosi zaledwie punkt. Od kielczan Zagłębie będzie mogło odskoczyć już dziś, warunek jest jeden - w Kielcach trzeba wygrać.

Historia potyczek obu drużyn przemawia na korzyść lubinian. Zespoły rywalizowały ze sobą 29 razy. Niemal połowę meczów, bo 14, wygrało Zagłębie. 10 razy padł remis, tylko pięć razy po trzy punkty sięgała Korona.

Jednym z pięciu takich przypadków był pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie. W listopadzie w Lubinie Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce, ale skuteczniej grała Korona. Jedyną bramkę w meczu zdobył dla kielczan Matej Pučko, w 74. minucie.

Wtedy Zagłębie było jednak pogrążone w kryzysie, teraz sytuacja jest zupełnie inna. W 2019 roku podopieczni Bena van Daela przegrali tylko raz, w derbach ze Śląskiem Wrocław. Poza tym zwyciężyli w pięciu meczach, zremisowali dwa spotkania. Korona znajduje się na drugim biegunie. Zawodnicy Gino Lettieriego w tym roku pokonali tylko słabo spisującą się Jagiellonię Białystok i Arkę Gdynia, oprócz tego wysoko przegrali z Zagłębiem Sosnowiec (1:4), czy z Wisłą Kraków (2:6).