Ekstraklasa: Zwycięstwo Zagłębia, remis Miedzi, porażka Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-04-13 20:35 | Zmodyfikowano: 2019-04-13 20:36

Spośród trzech dolnośląskich drużyn o największą stawkę grano na stadionie w Lubinie. Zagłębie mogło awansować nawet na czwarte miejsce w tabeli, a Wisła Kraków zameldować się w grupie mistrzowskiej. "Miedziowi" wygrali pewnie 3:1, a bohaterem spotkania został Patryk Tuszyńki, który strzelił dwa gole - w 14 i 76 minucie. Po najładniejsze akcji spotkania bramkę z bliskiej odległości zdobył też Filip Jagiełło w 29 minucie. Honorowe trafienie dla Wisły zanotował Jakub Błaszczykowski w 53 minucie.

Największe emocje przeżyli kibice Miedzi. Zespół z Legnicy pojechał po punktu nad morze. Beniaminek przegrywał z Arką Gdynia po golu Michała Janoty z rzutu karnego z 56 minuty. Punkt, a zarazem miejsce dzięki, któremu Miedź zagra więcej meczów u siebie niż na wyjeździe - dopiero w 89 minucie zapewnił pięknym strzałem Joan Roman.

Duże rozczarowanie natomiast we Wrocławiu. Po nudnym meczu Śląsk przegrał z Górnikiem Zabrze 0:1. Na gola trzeba było czekać aż do 85 minuty, a zdobył go Jesus Jimenez.

W pozostałych spotkaniach Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 4:2. Zespół z Trójmiasta mimo porażki utrzymał pozycję lidera po fazie zasadniczej, choć ma już tyle samo punktów co Legia Warszawa, która dziś wygrała z Pogonią Szczecin 3:1. Lechia wyprzedza obrońców tytułu lepszym bilansem bramek.

Trzeci jest Piast Gliwice, który rozgromił Koronę Kielce 4:0. Do ósemki awansowały także Lech i Jagiellonia. W bezpośrednim meczu w Poznaniu, górą był zespół z Białegostoku 2:0. W rywalizacji dwóch najgorszych drużyn Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wisłą Płock 1:3.