Cohen w Polsce pierwszy raz w tym stuleciu. Radio Wrocław rozdaje bilety !

| Utworzono: 2008-09-22 19:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Cory Doctorow)

Pierwsza wizyta Leonarda Cohena w Polsce w 1985 r. stała się prawdziwą sensacją. - Bilety rozeszły się błyskawicznie, a ci, którzy nie zdobyli wejściówek wpadali w rozpacz - mówi Ewa Zając, dziennikarka muzyczna Radia Wrocław. Teraz Cohen odwiedzi nasz kraj w ramach światowej trasy, w którą ruszył po piętnastu latach przerwy w koncertowaniu. - Ci którzy widzieli już te występy twierdzą, że jest to najlepsze tournee Cohena w jego karierze - dodaje Ewa Zając.

Pieśniarz jest w świetnej formie, towarzyszą mu 9-osobowy zespół znakomitych muzyków oraz trzy fantastyczne wokalistki w chórku. Dlatego też koncerty spotykają się z żywiołowym przyjęciem publiczności. Zbierają też entuzjastyczne recenzje.

Posłuchaj reportażu Radia Wrocław o Leonardzie Cohenie:

Można się spodziewać, że koncert Cohena we wrocławskiej Hali Stulecia będzie wydarzeniem bez precedensu. Dlatego też Radio Wrocław zmienia całkowicie swoją ramówkę. W dniu koncertu (poniedziałek 29 września) z miejsca występu nadawany będzie specjalny program.

Stacja jest też jedyną, która rozdaje wśród swoich słuchaczy wejściówki na imprezę. Przy okazji na antenie zorganizowano zabawę w której wybierany jest największy przebój Leonarda Cohena. - Tym, którym nie uda się zdobyć wejściówek na żywo przekażemy klimat wydarzenia o którym będą mówić wszyscy - zapowiada Paweł Majcher, redaktor naczelny Radia Wrocław.

Leonard Cohen jest niekwestionowaną legendą muzyki. Zaczynał pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia, od tworzenia poezji i prozy. Jak sam często podkreśla "wziął się za śpiewanie, bo trudno było wyżyć z pisania". Pierwszy wydany album „The songs of Leonard Cohen" przynosi mu wielką sławę i piosenki znane do dziś - na przykła „Suzanne". Następne lata to kolejne sukcesy i przeboje - „Hallelujah", „Dance Me to the End of Love" czy „In My Secret Life".

Sam Leonard Cohen skromnie mówi: "Chciałbym, żeby moje piosenki przetrwały tyle czasu, ile przeciętne volvo. Czyli 30 lat". Tymczasem od wydania pierwszej płyty minęło ponad 40 lat. Nadal tysiące ludzi na całym świecie słucha tych utworów.

WYBIERAMY NAJWSPANIALSZĄ PIOSENKĘ LEONARDA COHENA

Wytypowaliśmy cztery utwory mając pełną świadomość, że tych znanych i lubianych jest dużo, dużo więcej. Ale na coś trzeba się było zdecydować... Każdy, kto odda głos na którąś z piosenek, ma szansę na ekskluzywne wejściówki na wrocławski koncert Leonarda Cohena.

Oto nasze propozycje:

  • DANCE ME TO THE END OF LOVE (SMS o treści: PRW PIOSENKA A)
  • FAMOUS BLUE RAINCOAT (SMS o treści: PRW PIOSENKA B)
  • IN MY SECRET LIFE (SMS o treści: PRW PIOSENKA C)
  • HALLELUJAH (SMS o treści: PRW PIOSENKA D)

Głosy wysyłamy na numer 7160 (koszt 1,22 zł)


Z Radiem Wrocław wybieramy największy przebój Cohena
Codziennie do piątku (26 września)
Bilety rozdajemy po godz. 17.00

Dzień z Leonardem Cohenem w Radiu Wrocław
Piątek (26 września 2008) od godz. 10.00

Program specjalny Radia Wrocław z koncertu Leonarda Cohena
Poniedziałek (29 września 2008) od godz. 18.00


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Cory Doctorow. Jest objęte licencją Creative Commons Attribution ShareAlike 2.0).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama