Trzech wrocławian pojedzie w finale Srebrnego Kasku

| Utworzono: 2019-04-16 19:37 | Zmodyfikowano: 2019-04-16 19:37

W Rawiczu zwyciężył Wiktor Trofimow przed Przemysławem Liszką i Jakubem Miśkowiakiem. Awans uzyskał także Szymon Szlauderbach. Dla Liszki tylko początek zmagań nie był udany. Wrocławianin w pierwszym biegu zajął dopiero trzecie miejsce.

Szybko jednak spasował się z torem i zdobywał kolejne punkty. W czterech kolejnych starach zwyciężył i ostatecznie był drugi ze stratą punktu do zwycięzcy. Trzeci zawodnik miał natomiast stratę jednego oczka do młodzieżowca Betardu Sparty.

Zdecydowanie więcej emocji było w eliminacjach w Krośnie. Bezkonkurencyjny na miejscowym torze był Patryk Rolnick. W pewnym stylu wygrał swoje wszystkie wyścigi, kończąc zawody z dorobkiem 15 punktów. Do finału bez większych problemów wjechał też Wiktor Lampart.

Ciekawiej było na miejscach 3-5, gdzie końcową kolejność rozstrzygnął dopiero bieg dodatkowy. W nim najlepiej zaprezentował się Patryk Wojdyło, oprócz którego do finału Srebrnego Kasku wjechał też Michał Gruchalski. Rezerwowym będzie natomiast Michał Curzytek.

Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 2 maja w Krakowie. Będzie on jednocześnie finałem krajowych eliminacji do mistrzostwa świata juniorów. Awans uzyska czołowa trójka, a jednego żużlowca nominuje do startów Główna Komisja Sportu Żużlowego. Pewni startu w decydującym turnieju w Krakowie byli przed dzisiejszymi eliminacjami Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik i Robert Chmiel.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.