Rozmowa Dnia: Jakub Nowotarski: Wrocław ma plan zrównoważonej mobilności

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2019-04-17 09:17 | Zmodyfikowano: 2019-04-17 09:18
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Bo na razie, jak dodawał w rozmowie Dnia Radia Wrocław, ratusz stawia przede wszystkim na samochody.

Celem wrocławskiego planu zrównoważonej mobilności jest ograniczenie podróży samochodem po mieście o 1/4 do 2028 roku.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Arek
2019-04-19 08:36:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ratusz stawia przede wszystkim na samochody? Stąd kolejne skrzyżowania na których tramwaje są uprzywilejowane, w związku z czym czasami stoi się dwa razy dłużej... kolejne ścieżki rowerowe dla cyklistów, z których połowa nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego... kolejne płatne parkingi i miejsca dla aut z miejskiej wypożyczalni... gratuluję Panu poczucia humoru. Poza tym tak naprawdę to jedynym sposobem na zmniejszenie ilości aut są... ceny paliw, o które dba nasz kochany rząd
~LeonZ
2019-04-18 17:18:53
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak we Wrocławiu pojawi się dobrze zorganizowana komunikacja Miesian, a zwłaszcza podmiejska, to będzie OK, ale na raze mieszkańcy większośco osiedli peryferyjnych I satelickich skazani sà na samochody. Po prostu Miasto nie daje alternatywy. Ile lat trwaja prace przygotowawcze dla tramwaju na Popowice, Nowy Dwór, nie mówiàc już o Maślicach, Wojszycach, Wojnowie... Dla ludzi pokroju Dutkiewicza zawsze ważniejsze były igrzyska.
~lotus
2019-04-17 16:18:11
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
No proszę takie ambitne plany a mam jedno pytanie, kiedy wybudujecie chodnik do Brochowa??? o ścieżce rowerowej to nawet nie myślę, bo nie ma z czego jej wydzielić... Zapominacie o jednej b. ważnej sprawie, nie każdy w pracy może jeździć rowerem i dojeżdżać autobusem czy tramwajem którego nie ma...
~Tom
2019-04-17 16:16:39
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 4
Już to widzę, Dudkiwicza wybudował 4 km nowych torowiska przez wszystkie swoje kadencje, chyba nic więcej nie trzeba dodawać na temat rozwoju komunikacji przez najbliższe 20 lat
~Grzegorz
2019-04-17 13:39:21
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Primo- w większości samochodów we Wrocku jedynie kierowcę widac. Secundo- jakem do szkoły chadzał, dzieciaki autobusem hulały i problemu nie było. Tertio, dbajta o siebie ludzie. Rowerem i dziadkowie śmigają. Mój praszczur dopiero przy 90tce przez dzieci z roweru był ograbion.
~Kolarz
2019-04-17 13:09:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Poczekajmy jak pan Jakub będzie miał dzieci. Hehehehe.
~Maciej
2019-04-17 12:49:36
z adresu IP: (217.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Taniej wychodzi zrobić nowe ścieżki rowerowe niż remontować i modernizować drogi i ulice. Taniej zrobić parkingi dla rowerów niż parkingi dla samochodów. Jeśli wszyscy na rowery to proszę aby władze miasta, województwa, urzędnicy itd. przesiedli się na rowery tak jak np. w Danii czy Holandii. Idealnie i często jeżdżąca komunikacja miejska jak u ta podmiejska - aglomeracyjna. Ale bez obaw, to się nie stanie, jedyne co się stanie to dalsza nagonka na kierowców, tyle i aż tyle. Kasa płynie na inne bezsensowne wydatki, no. Stadion Miejski. No i jeszcze jedno: dla czego miasto nie pyta się mieszkańców? Może referendum? Ale uczciwe i sensowne pytania, a nie zmanipulowane. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że aktywiści rowerowi to są ludzie, którzy mają dużo czasu. Natomiast kierowcy tok udzie zapracowani, rodzice... ciągle w biegu.
~Komentarz został usunięty
2019-04-17 12:47:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Grigs
2019-04-17 12:18:08
z adresu IP: (188.117.xxx.xxx)
Ocena: 2
kiedy czytam o takich propozycjach i pomysłach na zarządzanie miastem to utwierdza się we mnie przekonanie że czas uciekać z Wrocławia. tu przestaje da się normalnie funkcjonować
~niobe
2019-04-17 12:17:22
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -4
Porozmawiamy o pomyśle, gdy czcigodnemu Panu Jakubowi pokaże się za 15-20 lat brzuszek, podniesie się ciśnienie, na nartach rozwali więzadła w kolanach, albo na rowerze będzie musiał w zimie zawieźć dziecko do szpitala na Fieldorfa mieszkając na Sępolnie. Serdeczne pozdrowienia.
~mira
2019-04-17 12:00:28
z adresu IP: (217.230.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kto przyjezie do Wroclawia , bez auta ?? Studenci ? po studiach kupia sobie auta, a co maja zrobic ci co auta maja i na zakupy jezdza ?? Nosic w rekach siatki i torby ?? Pozrowienia dla emerytow i mamy tego pana.
~Grzegorz
2019-04-17 11:31:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
A zakłada ten dokument program modernizacji infrastruktury transportu osobowego? Bo jak nie to świstej jest, nie dokument.
~dziurawy wrocław
2019-04-17 11:05:27
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
kiedy we wrocławiu zlikwidujecie dziury i 100 letnia kostkę ??? zajmujecie się nie tym co trzeba !
~~123 reallniebajka
2019-04-17 10:40:20
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Już dawno planowano kolejne ulice zamykać dla nowych ogródków gastronomicznych i kolejne lokale wynajmować po wysokich cenach na gastronomię, a wszystko dla kasy. Ale jak się schleją i będą rano chcieli wracać do domciu to nowa usługa UBERA wywóz taczkami przez Hinduskiego rykszarza i kiprowanie do fosy dla wytrzeźwienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kierowca
2019-04-17 09:43:21
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
Czyli mówiąc wprost będą zamykane kolejne ulice bo nikt w urzędzie nie potrafi wpaść na pomysł budowy nowych dróg wraz z budową nowych osiedli.