Wrocławscy nauczyciele wyjdą na ulice

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2019-04-17 20:47 | Zmodyfikowano: 2019-04-17 20:47
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Taką decyzję podjęli dziś członkowie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, którzy reprezentują protestujących pedagogów ze szkół średnich w mieście. Jak mówi rzeczniczka MKS Agnieszka Kałczyńska-Durlej, mimo przedłużającego się strajku nie ma mowy o jego zawieszeniu.

Egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów odbył się w całym kraju mimo strajku nauczyciel, teraz pod znakiem zapytania są matury. Dolnośląski Kurator Oświaty polecił dyrektorom wystawienie ocen, ale zdaniem protestujących to nie oznacza jeszcze dopuszczenia ucznia do egzaminu dojrzałości. Jak dodaje Agnieszka Kałczyńska-Durlej musi zebrać się rada pedagogiczna i musi być kworum czyli 50 procent członków rady.

Wrocławskim magistrat informuje, że z informacji uzyskanych w 35 szkołach, w 13 wystawiono oceny końcowe, ale tylko w pięciu placówkach uczniowie zostali sklasyfikowani, czyli zostały podjęte uchwały rad pedagogicznych.

Kurator oświaty Roman Kowalczyk tłumaczy, że na klasyfikację maturzystów jest czas jeszcze do 25 kwietnia - czyli na dzień przed końcem roku szkolnego dla abiturientów.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z AGNIESZKĄ KAŁCZYŃSKĄ-DURLEJ:

 

REKLAMA
Reklama