Wraca temat odwołania dyrektora wrocławskiej opery

Piotr Osowicz, mk | Utworzono: 2019-04-23 16:43 | Zmodyfikowano: 2019-04-23 16:45
A|A|A

fot. archiwum RW

W piątek Paweł Hreniak wstrzymał odwołanie dyrektora wrocławskiej opery Marcina Nałęcz - Niesiołowskiego z zajmowanego stanowiska.

  • Pisaliśmy o tym TUTAJ

- Nadal jesteśmy przekonani, że podjęliśmy słuszną decyzję - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski:

Najprawdopodobniej marszałek odwoła się w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Podsumowanie
2019-04-27 20:00:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -177
Panowie! TK i KP piszący stale i wszędzie gdzie to jest możliwe.Tylko dla odmiany zmieniacie „ Pseudo”. Jest to bardzo żałosne i aspołeczne, wręcz dziecinne.. Jak Jesteście takimi znawcami i Bohaterami to powiedzcie to p. Dyrektorowi w twarz . Nosicie spodnie i pasek?? Jacy Wy Mężczyźni Jesteście?? Anonimowo pisać to nie odwaga tylko tchórzostwo i hipokryzja!!! Sami się nakręcacie Własną pogardą do drugiego człowieka! Ale nie zapominajcie zła karma powraca! Czy u Panów w „ domach, wątpliwych związkach” nie ma radości, miłości??? A może coś o prowadzeniu chóru ??? a czy Go potrafi wspominany i ”dziecinie hejtowany” Dyrygent prowadzić??Nie narzeka Dama serca ?? A może warto rozejrzeć się woku siebie!
~Heinz Müller
2019-04-25 13:12:54
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 111
Proszę Państwa zwróćcie uwagę na wszystkie posty, które traktują o operze wrocławskiej i sprawie odwołania skompromitowanego dyrektora. Każdy post nieprzychylny jest kontrowany przez tego samego frustrata, a to jest: nadużywanie wielkich liter, nadużywanie wielokropku, pisanie jak to wspaniały jest dyrektor, zero odnoszenia się do argumentów podanych, buta i arogancja okazywana pracownikom na zasadzie, że jak ci się nie podoba to wynocha. Mam nadzieje, że niektórzy z państwa, czytający te pełne agresji słownej i mowy nienawiści, bełkotliwe posty od wiosny, refleksji i innych zrozumieją, że sytuacja w operze jest bardzo poważna jeśli chodzi o dobrze rozumiana normalność, której od wielu lat tam nie ma. Pisze to jakiś sfrustrowany TEN SAM człowiek. Atakuje wszystkich, którzy nie podziwiają opery z jej wywalanym dyrektorem. Pojawiły się tu także groźby karalne, fałszywe oskarżenia pod adres tych, którzy mu nie klaszczą. Ostrzegam
~Ot to jest samo życie ...
2019-04-25 07:26:07
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -152
Patrząc na to wszystko z boku brakuje Mi zdrowego rozsądku i rozmów przy stołach. Czy już Wszyscy potracili odrobinę rozwagi? Żyjąc wirtualnie a nierealnie ??? P. Dyrektor wielokrotnie się wypowiada , że nikt z UM nie odwiedza Opery, nikt nie ocenia na bieżąco efektów pracy Jego zespołu, nikt nie podejmuje rozmów. Grupa ludzi z Opery i poza Niej stale pisze te same argumenty.. A związek uważa się za siódmy cud świata... Panowie i Panie dziwicie się, że następuje wymiana załogi... No tak chyba to jest rzecz normalna i oczywista nie powinna budzić kontrowersji. Każdy ma prawo podejmować takie działania.. to o co ten krzyk.. Narzekacie na trudny charakter p. Dyrektora proszę popatrzcie co Wy wyczyniacie... tylko hejt, burza medialna w którą to stronę podąża... Może Pan przewodniczący uchyli troszkę karku... nie Wszyscy muszą być pod urokiem takowej postawy.. może czas i pora rozliczyć siebie w innym lustrze i pryzmacie nie własnego wybujałego EGO... w którym można też wiele napisać i wskazać niezgodne do norm i zasad współżycia społecznego ... Nie wszystkie kobiety będą ulegały urokowi... Oj ach... Brak właściwej oceny jak się zmienia "scena Opery " , jak skuteczny jest p. Dyrektor Jacy są zapraszani Artyści do współpracy... Jestem bardzo zbulwersowany, "garstka krzykaczy nie Artystów " traktuje dobro OPERY jako własny folwark wypisując kalumnie i wszelkie oszczerstwa półprawdy widzianej z czubka własnego Nosa. Ale gdy cofnę się historycznie to poprzednia p. Dyrektor, też była nie właściwa i mocno "hejtowana" To wniosek nasuwa się sam może pora by kilku muzyków, Artystów Sami opuścili Operę i zmienili zawód... by nie szkodzić pozostałej części zespołu zaangażowanemu i zadowolonemu ..............
~Tipi tipso
2019-04-24 20:50:19
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -158
Szkoda, że nie mówi się o tym, jak dzięki temu dyrektorowi pensje poszły w górę pracownikom, co więcej znane są przypadki, że pracownicy znajdujący się w trudnych sytuacjach byli w stanie podnieść się z nich dzięki ręce podanej prze dyrekcje. Szkoda, że nie mówi się o pozyskanych wysokich dotacjach od poważnych sponsorów. Opera zamawia nowe dzieła, przywraca zapomniane tytuły, można wymieniać dalej, ale po co... Powiedzmy sobie szczerze, dyrektor nie podoba się, bo nie pochodzi z Wrocławia. Bardzo, ale to bardzo prowincjonalne myślenie! Najlepiej przypiąć łatkę pisowskiego złodzieja i pasuje.
~romik
2019-04-24 07:57:34
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 222
Zwolnić tego niedojdę o wątpliwej proweniencji!! Dyrektorek z bożej łaski
~DPnslW
2019-04-24 06:26:35
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -81
Daj Pan spokój panie Tomaszu Kubon to jest śmieszne co Pan robi ;) Nie ma lepszych zajęć ? Praca ? Rodzina ? Wiosna ?
~Heinz Müller
2019-04-23 19:50:19
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 185
I bardzo dobrze panie Marszałku. Podstawy uchylenia przez tego -do politycznego, taniego wynajęcia - wojewody tej decyzji są prawnie warte zero. Dyrektor do odwołania! Trzymany kciuki - wszyscy, którym leży na sercu dobro tej szacownej instytucji.
~Jakds
2019-04-23 19:44:13
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 209
Trzymam kciuki za pomyślne odwołanie tego pana.