Piłkarze z Lubina wciąż bez wygranej w grupie mistrzowskiej

PP/PAP | Utworzono: 2019-04-23 20:45 | Zmodyfikowano: 2019-04-23 20:45

Gliwiczanie przystąpili do tego spotkania podbudowani sobotnią wyjazdową wygraną z niedawnym liderem rozgrywek - Lechią Gdańsk 2:0. Lubinianie zainaugurowali rywalizację w górnej ósemce tabeli od "domowej" porażki ze szczecińską Pogonią 2:3

Gospodarze zaczęli mecz ofensywnie. W dziewiątej minucie przed bramką Zagłębia w ostatniej chwili został zablokowany Piotr Parzyszek. W kolejnej sytuacji napastnik Piasta nie dał się już zatrzymać. Po podaniu Tomasza Jodłowca precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Po świetnym otwarciu w wykonaniu ekipy trenera Waldemara Fornalika, na drodze gliwiczan do sukcesu pojawiła się przeszkoda. W 22. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jorge Felix. Hiszpan w walce o piłkę kopnął w twarz Alana Czerwińskiego. Pomocnik gospodarzy najpierw został upomniany żółtym kartonikiem, jednak po analizie wideo sędzia wyrzucił zawodnika Piasta z boiska. Stratę poniosło w tej sytuacji także Zagłębie, gdyż Czerwiński nie był w stanie kontynuować gry.

Lubinianie do przerwy nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi do stworzenia zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

Po wznowieniu gry Zagłębie ruszyło do natarcia. Pierwszym efektem ofensywnych poczynań przyjezdnych był mocny strzał obok słupka (Filip Jagiełło). Podopieczni trenera Bena van Daela zamknęli gospodarzy na ich połowie. Dwukrotnie Placha zmusił do interwencji Bartłomiej Pawłowski, potem świetnej okazji nie wykorzystał z bliska Patryk Tuszyński. Znów udanie interweniował bramkarz gliwiczan. Napór gości trwał do ostatniej minuty. Nie przyniósł jednak efektu w postaci chociażby wyrównującej bramki.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Piotr Parzyszek (15).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (77. Marcin Pietrowski), Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek, Joel Valencia (86. Michal Papadopulos), Jorge Felix - Piotr Parzyszek (67. Patryk Sokołowski).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński (23. Jakub Tosik), Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic - Damjan Bohar (71. Jakub Mares), Filip Jagiełło (81. Maciej Dąbrowski), Filip Starzyński, Bartosz Slisz, Bartłomiej Pawłowski - Patryk Tuszyński.

Żółta kartka - Piast Gliwice: Patryk Dziczek. KGHM Zagłębie Lubin: Maciej Dąbrowski, Bartłomiej Pawłowski. Czerwona kartka - Piast Gliwice: Jorge Felix (22-faul).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 4 541.