Rozłam w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Koalicja Obywatelska rozpada się

Malwina Gadawa, mh | Utworzono: 2019-04-29 07:31
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Taka decyzja Nowoczesnej to już kolejne osłabienie Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku doszło do podobnego rozłamu, ale we wrocławskiej radzie miejskiej.

Wówczas Nowoczesna, wbrew wcześniejszym ustaleniom, utworzyła swój własny klub w miejskiej radzie. Politycy Nowoczesnej przekonują, że ich działanie nie ma na celu osłabienia koalicji, czy atakowania Platformy.

Tłumaczą, że chcą być traktowani bardziej podmiotowo. Nowy klub w sejmiku będą tworzyć: Magdalena Piasecka, Jacek Iwancz, Marzena Majdzik, Ryszard Lech i Stanisław Huskowski.

Politycy swoją decyzję mają ogłosić dziś o godz. 15 podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~"Osłabiony"
2019-04-30 15:00:41
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Osłabienie tzw.Koalicji?A to "ciekawe"
~JOE
2019-04-29 18:59:22
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gryźcie się dalej , kaczor się cieszy. Na kogo ja mam głosować jak tu ciągle wojny podjazdowe.Zostaje mi tylko durny Korwin.
~bol
2019-04-29 14:04:55
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
A pani redaktor -rozumiem- ubolewa nad kolejnym osłabieniem Koalicji Europejskiej.
~Nick
2019-04-29 13:09:48
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak CIEZKO ODEJSC OD WŁADZY?
~P.Duudkiewicz POra odejsc
2019-04-29 13:07:45
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co ma do gadania Dudkiewicz. Siedz Pan na tej wsi, zostan Pan Sołtysem a nie wiocha ma prawa miejskie, to W koncu KTO RZADZI WROCŁAWIEM? P.SUTRYK CZY PAN trzyma za sznurki marionetke?.To juz chorobliwe ! !
~Darek Leśnik
2019-04-29 10:46:12
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Gdy słyszę o działaniach Dudkiewicza to w oparciu o jego wcześniejsze dokonania jako Prezydenta Wrocławia wiem że mądre nie będą. W mojej ocenie nadęty bufon dbający tylko o swoją karierę !
~Wrocławiak
2019-04-29 10:27:03
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wcale mnie to nie dziwi. To samo będzie z Koalicją Europejską jak już się do Brukselki dostaną. Byle dorwać się do władzy.