Zabytek niszczeje, właściciel za granicą. Czy da się uratować Pałac w Szalejowie Dolnym? [WIDEO]

Radosław Bugajski, d | Utworzono: 2019-05-06 08:57 | Zmodyfikowano: 2019-05-06 08:57
A|A|A

Zdjęcia z wnętrza obiektu dzięki uprzejmości: POLSKA DOLINA LOARY

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Feliks Czepil
2019-05-13 08:39:07
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
Radcy prawni wojewody dolnośląskiego pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków winni sprokurować wewnętrzne dolnośląskie rozporządzenie o ochronie zabytków i ich przejęciu na skarb państwa w wyniku ich opuszczenia i braku konserwacji/remontów w okresie jednego roku od ich przejęcia /zakupu od skarbu państwa.Skończyć najwyższy czas z lipnym za grosze często nabytym obiektem zabytkowym w nadziei ze się go wyremontuje i wyposaży za psi grosz.Nie jest to zabawa dla osób bez milionowych kwot do wydania.
~adam bloj
2019-05-07 07:28:42
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 1
wniosek jest jeden nalezy sa na to kruczki prawne odebrac wlascicielowi prawo do uzytkowania zamku postawic ew warunek remontu cos z tym trzeba zrobic bo samo wnetrze po zdjeciach jest w dobrym stanie
~Anka
2019-05-06 23:03:22
z adresu IP: (80.131.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy to nie jest zamek ślę w Szalejowie Gornym????????
~Wr.
2019-05-06 20:20:34
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zabrać a właściciela ukarać wysoką karą finansową za doprowadzenie budynków do obecnego stanu a otrzymane pieniądze przekazać na częściowy remont i to w trybie natychmiastowym.
~Ryba
2019-05-06 13:25:13
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Właściciel olał sprawę,!!!! A teraz szuka się debili aby dawali pieniądze. Przykładem tego jest Czartoryski. Polskie państwo łożyło pieniądze na remonty, restaurowanie zabytków jego, a ten zdrajca potem sprzedał Polakom za wysoką cenę , zrobił kapitał i wyprowadził pieniądze z Polski.
~Wrocławianka
2019-05-06 12:14:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Odebrać! Do sądu i to zaraz, sądy nierychliwe. Nie ma na co czekać. Wzgórze Partyzantów miasto odebrało po długiej batalii, ale Wzgórze popadło w taką ruinę że koszt odbudowy będzie ogromny. Nie czekać z Szalejowem, bo nie ma na co czekać.
~certo
2019-05-06 10:32:58
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 7
Co na to konserwator zabytków? Zabrać obecnemu "kupcowi" i sprzedać z wysokim wadium innemu z "obostrzeniami co do czasu odbudowy"
~Turysta
2019-05-06 09:32:35
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 5
Suuuper fajny film! Szkoda, że taki piękny obiekt tak niszczeje.