Rozmowa Dnia: Wrocław: ku osiedlom kompletnym

Dariusz Wieczorkowski, BT, MO | Utworzono: 2019-05-07 08:59 | Zmodyfikowano: 2019-05-07 08:59
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Wrocławski magistrat proponuje osiedla kompletne. Najpierw ma sprawdzić oczekiwania mieszkańców czterech osiedli wobec ich najbliższej okolicy. Później, na podstawie ich uwag, stworzy wytyczne przestrzenne. Jako pierwsze w projekcie wezmą udział Maślice, Jerzmanowo-Jarnołtów, Jagodno i Śródmieście Południowe. - Od najbliższego weekendu rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami - mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Po rozmowach z mieszkańcami i ankiecie przyjdzie czas na spacery terenowe. Podsumowanie konsultacji ma zostać opublikowane w czerwcu. Michał Kwiatkowski z Wrocławskiego Forum Osiedlowego zaznacza, że stworzone wytyczne pomogą sprostać oczekiwaniom mieszkańców:

Wytyczne przydadzą się także przy okazji tworzenia projektów w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji na stronie projektu wroclaw.pl/rozmawia/osiedla-kompletne.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2019-05-09 21:09:15
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
A to Sutryk odleciał. Specjalista od nieudanych rekrutacji dzieci do przedszkoli i żłobków. Na kompletnym osiedlu przesiedleniec zza Buga nie musi czekać rok, by jego dziecko poddano "rekrutacji" szczególnie jeśli ma 2 lata. Jak Wrocław chce ściągać mózgi do miasta, jak te nie mają gdzie zostawić swoich dzieci pod opieką? Ludzie migrują. Dziś ktoś miesza w Wielkopolsce czy Nadrenii, jutro mógłby we Wrocławiu. Nie przyjedzie tutaj, bo Sutryk nie daje sobie rady z dziećmi w wieku przedszkolnym.
~meritum
2019-05-09 17:25:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brak tunelowego połączenia kolejowego między czynnym Świebodzkim i czynnym Nadodrzem jest przeszkodą, która sprawia, że Wrocław kolejowo nie stanie się drożny nigdy. Jak się ktoś nie zgadza, to niech się najpierw zastanowi i potem poda inne koncepcje.
~Marycha
2019-05-08 13:55:18
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
słowa, słowa, słowa.......... i tylko słowa
~Kajt
2019-05-08 08:09:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
A co to jest Śródmieście Południowe? Jak ma być kompletne, skoro nie ma takiego osiedla?
~Maślice
2019-05-07 21:26:00
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ławka, zieleń, plac zabaw, parkingi (dużo parkingów) i Królewiecka + Maślicka po 2 pasy w każdą stronę. I rondo na Brodzkiej.
~Msrcin
2019-05-07 19:40:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Na stablowicach budują same mieszkania bez lokalow usługowych to paranoja, lokale usługowe są centrotworcze. Teraz nie ma miejsca na sklepiki i punkty usługowe. Pomyślcie o tym
~certo
2019-05-07 19:38:41
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kompletne osiedle to jak małe miasto ale z unijnym standardem układów komunikacyjnych powiązanych z Wrocławiem umożliwiającym łatwe dojazdy i powroty z pracy, szkoły. Obecnie developerzy realizują tylko swoje mieszkania bez partycypacji w budowie układu komunikacyjnego - dróg dwupasmowych z pasem dla MZK ( tramwaje, autobusy). Winien architekt miejski.
~srodmiesciak
2019-05-07 12:35:45
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
Środmiescie chce ZIELENI, DRZEW, PARKOW, ŁAWECZEK czyli miejsc do Wypoczynku! ! ! A gdzie KOLOROWE POdworka haha ? zamiast nich sa stosy smierdzacych szop garazowych- zamiast placow zabaw dla dzieci.Mieliscie to robib 3 lata temu i FIGA. TYLKO DEWELOPERZY I BETONOWE BUNKRY. BRAK POwietrza i smrod spalin to "Grunwald" taki jak PO bitwie .SKANDAL
~caq
2019-05-07 12:24:01
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Hehe, głupszego elektoratu niż we Wrocławiu to w całym kraju się nie znajdzie. Gość, który nie jest w stanie zapewnić miejsc i sprawnej rekrutacji do żłobków i przedszkoli, bajdurzy o jakichś "kompletnych" osiedlach!!! Kompletne bzdury.
~Zniechęcony mieszkaniec
2019-05-07 12:01:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czy nie było niedawno Analizy Funkcjonalnej Osiedli? Znowu konsultacje? Mieszkańcy czekają na realizację wniosków zgłaszanych przez mieszkańców i rady osiedli, na rozwiązywanie konkretnych problemów.
~Grzegorz
2019-05-07 11:16:56
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 8
Może by tak zamiast pustych gadek wziąć się za MPZP? Czego trzeba na osiedlach wiadomo.