Misja Wrocław: Luana Glumbowsky, Brazylijka z polskim sercem

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 2019-05-09 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-05-09 08:57
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Luana Glumbowsky do Wrocławia przybyła ponad 3 lata temu na studia. Dzięki specjalnemu stypendium dla Brazylijczyków z polskimi korzeniami rozpoczęła studia na Politechnice Wrocławskiej. Nauczyła się języka polskiego, pokochała Wrocław i podróżuje po Polsce. W dzisiejszej audycji opowiada o tym, czy piłka nożna to w jej kraju druga religia, a także o tym dlaczego miasta na południu Brazylii są podobne do niemieckich, włoskich i polskich miast. Czy w San Paulo jest bezpiecznie? Skąd w 200 milionowym kraju tak wielu bezdomnych i ludzi żyjących w slumsach na obrzeżach wielkich aglomeracji?

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama