Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (13.05-19.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-05-11 16:00 | Zmodyfikowano: 2019-05-11 16:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Tradycyjna impreza, w której trasa prowadzi wyłącznie pod górę, odbędzie się 18 maja w Sobótce. W sobotę o godz. 11.00 na trasę ruszą uczestnicy 26. Biegu na Ślężę. Start w pobliżu stadionu sportowego. Trasa ma długość ok. 5 km. Meta znajduje się na szczycie Ślęży. Bieg ten będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie.

Dwa dystanse do wyboru będą mieć uczestnicy imprezy, która w sobotę odbędzie się w Bystrzycy Kłodzkiej. 18 maja wystartuje Bieg Bystrzycki. Będzie można pobiec w półmaratonie lub wystartować na krótszym dystansie 10 km. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji przygotowanych z okazji dnia miasta. Start o 10.00 z kompleksu boisk sportowych „Orlik” w Bystrzycy Kłodzkiej.Bieg pełen wyzwań odbędzie się 18 maja w Kotli k. Głogowa. W sobotę wystartuje tam KotlActive Forest Run. Uczestnicy rywalizować będą na pełnych naturalnych i sztucznych przeszkód trasach, na dwóch dystansach – 14 i 8 km. Start o godz. 11.30 z boiska przy ul. Sportowej.Rzepakowa Dycha - taką nazwę nosi bieg, który 18 maja już po raz czwarty zorganizowany zostanie w miejscowości Chełmiec koło Jawora. 10-kilometrowa trasa biegnie m.in. szutrowymi drogami pomiędzy polami rzepaku oraz duktami leśnymi okalającymi Górę Kalwarię. Rywalizację na głównym dystansie poprzedzą zmagania najmłodszych oraz marsz nordic walking. Start biegu na 10 km o godz. 11.00 z boiska sportowego w Chełmcu. Organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 1000 złotych za ustanowienie rekordu trasy.

W sobotę 18 maja w okolicach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbędzie się siódma edycja Biegu Firmowego. Pięcioosobowe drużyny w charytatywnej sztafecie będą rywalizować o tytuł najszybszego firmowego zespołu. Każdy zawodnik ma do przebiegnięcia 5 km. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie młodych podopiecznych fundacji Everest. W tym roku na chętnych czeka aż 10 tys. pakietów startowych. Start w sobotę o godz. 10.00 na Stadionie Olimpijskim.

19 maja na biegowo-kolarską rywalizację zaprasza Zgorzelec. W niedzielę od godziny 11.00 na miejscowym stadionie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego miejskim rozgrywany będzie Duathlon Zgorzelec. W programie dwa dystanse: classic i sprint. Uczestnicy dwa odcinki trasy pokonywać będą biegiem, a jeden na rowerze.19 maja na dwóch dystansach będzie można pobiegać w Wąsoszu. W imprezie pod nazwą Bieg Po Endorfiny do wyboru zmagania na 5 i 10 kilometrów. Udział w biegu na krótszym dystansie jest bezpłatny. Trasa prowadzi głównie ścieżkami leśnymi. W programie zawodów także rywalizacja dla najmłodszych. Start o godz. 13.00 przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu.W niedzielę okazję do rywalizacji będą mieć miłośnicy sportowych spacerów z kijkami. 19 maja odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. W Parku Zachodnim przy hali Orbita uczestnicy rywalizować będą na trzech trasach o różnym poziomie trudności. Najdłuższa - PROFI - ma 10 kilometrów, najmłodsi maszerować będą na 500 metrów.19 maja na imprezę pod nazwą Łączy Nas Sport zaprasza Polanica-Zdrój. Za tym szyldem kryje się górski bieg na 5 km. Nieatestowana trasa prowadzi głównie ścieżkami leśnymi. Pierwsza część pod górę, druga połowa dystansu jest już płaska ze zbiegami. Start w niedzielę o godz 11.30 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Kościelnej w Polanicy-Zdroju. Udział w biegu jest bezpłatny. Limit uczestników to 200 osób.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama