Lubin: Zarzut zabójstwa dla jednego z mężczyzn zatrzymanych po śmierci 15-latka

el | Utworzono: 2019-05-12 18:52 | Zmodyfikowano: 2019-05-12 23:15
Lubin: Zarzut zabójstwa dla jednego z mężczyzn zatrzymanych po śmierci 15-latka - Fot: archiwum radiowroclaw.pl
Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę w Lubinie. Około godziny 1 w nocy policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na Wzgórzu Zamkowym. Poszkodowanym okazał się 15-letni chłopak. Miał ranę klatki piersiowej, która powstała w wyniku ciosu zadanego nożem. Policjanci podjęli reanimację. Chłopca nie udało się uratować. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 23 lata.

– W niedzielę jednemu z nich prokuratura postawiła zarzut zabójstwa – poinformowała prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka legnickich śledczych. 

Prokurator zakończył też przesłuchanie drugiego z podejrzanych w tej sprawie. - Postawiono mu zarzuty dwóch przestępstw - nieudzielenia pomocy ofierze oraz niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa - dodała. 

Wobec obu mężczyzn prokurator wnioskuje o areszt. - Trzeci z zatrzymanych wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury. Jemu też prokurator ma przedstawić zarzuty nieudzielenia pomocy ofierze oraz niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa - wyjaśnia. 

Śledczy nie udzielają na razie informacji na temat wydarzeń, w wyniku których zginął 15-latek. - Możemy powiedzieć jedynie, że prokurator ma mocne dowody, które jednoznacznie wskazują mężczyznę, który zadał cios 15-latkowi. Było to brutalne morderstwo - powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.