W krainie kultury: 13 bajek, Córka pułku, Biennale WRO, X Star, Sonori Ensemble - Radio Wrocław Kultura pełne gości (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-05-15 17:00 | Zmodyfikowano: 2019-05-15 16:24
A|A|A

Dab+Teatr i nie tylko, wtorki od 16:00

Na początek Marta Streker, reżyserka, i Kamil Król, aktor, przygotowujący majową premierę Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. To '13 bajek z królestwa Lailonii' - adaptacja książki Leszka Kołakowskiego. Dla dużych i małych. Wprawdzie na mapie nie uda się Wam Lailonii znaleźć, ale w sobie, wokół siebie z pewnością tak. Kto będzie Lemurem, jak zabrzmi przy wałbrzyskiej ulicy Brzechwy legenda o cesarzu Kennedym?

Z krainy Lailonii przeniesiemy się do tyrolskiej wioski, gdzie małą - znalezioną na polu bitwy - dziewczynką zaopiekowali się żołnierze. W koncertowej wersji 'Córki pułku' Donizettiego wystąpią wkrótce w Operze Wrocławskiej nasi goście: niezwykle lubiany przez publiczność baryton Jacek Jaskuła (od 19 lat solista opery przy Świdnickiej) i tenor Jędrzej Tomczyk - we wrocławskim zespole od 2017 roku.

Od środy we Wrocławiu 18. edycja Biennale WRO. Sztuka mediów w głównej roli i w kilkunastu przestrzeniach miasta. M.in. w Piekarni, Pawilonie 4 Kopuł, Atelier WRO, Barbarze. Ponad setka artystów z całego świata. Wiodący temat: 'Czynnik ludzki'. Tegoroczna edycja odbywa się 30 lat po pierwszej. W naszym studiu Piotr Krajewski, dyrektor artystyczny Biennale.

Monika Wiśniowska-Basel (m.in. Girls on Fire) wraz z częścią grupy młodych ludzi, którzy szykują musical w Studiu Musicalowym Światowid, działającym w ramach Ośrodka Działań Twórczych Światowid. Dzięki spektaklowi 'X Star: totalne prześwietlenie' zajrzymy za kulisy show-biznesu. Premiera 2 czerwca w Imparcie.

Sonori Ensemble, grupa złożona ze znakomitych wokalistek i wokalistów, łączących Pragę, Wiedeń, Wrocław i Kraków. Na chwilę (24 maja) przed występem w Sali Koncertowej Radia Wrocław. VIVA OPERA - Gala Operowo-Operetkowa to arie, duety i sceny operowe od Mozarta i Rossiniego po Straussa czy Kalmana.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama