Wstawiło się za nimi niemal 10 tys. osób. Ukraińska rodzina pozostanie w Legnicy

Karolina Kurczab, jk | Utworzono: 2019-05-14 12:45 | Zmodyfikowano: 2019-05-14 12:47
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Nie mogli ubiegać się o status uchodźcy, a ich dotychczasowe dokumenty wygasły, dlatego odwołali się od decyzji. - Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców uznał odwołanie, udzielając zgody na pobyt humanitarny - tłumaczy rzeczniczka Straży Granicznej Joanna Konieczniak:

10-osobowa rodzina od 4 lat mieszka w Legnicy i nie wyobraża sobie powrotu na Ukrainę. Licznie wstawili się za nią mieszkańcy Legnicy i samorządowcy. Pod petycją w sprawie przyznania rodzinie pobytu humanitarnego podpisało się niemal 10 tysięcy osób. Utworzył ją Piotr Budzianowski, kapelmistrz Orkiestry Dziecięcej, w której grają dzieci Kopyszczyków. - Polska jest dla nich drugą ojczyzną, Legnica jest ich miastem- wyjaśnia Piotr Budzianowski:

ZOBACZ KONIECZNIE: Rodzinie z Ukrainy grozi deportacja. Mieszkańcy walczą o to, by nie opuścili kraju

Cudzoziemcom, którym udzielono zgody na pobyt humanitarny, należą się świadczenia, a także uprawnieni są do wykonywania pracy bez dodatkowych pozwoleń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Drok
2019-05-15 11:09:36
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Prawo równe dla wszystkich, nie ma znaczenia ile ludzi sie na nimi wstawiło...Wypad.
~Grzegorz
2019-05-15 08:22:13
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Fajnie że tak dużo ludzi się za nimi wstawiło.
~Nick5.:"
2019-05-15 07:18:11
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tyle że przeczytajcie po przednie artykuły... właśnie ze oni pracują. .....
~blackjack
2019-05-15 07:16:17
z adresu IP: (82.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powodzenia
~legniczanik
2019-05-15 07:04:31
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
niech mają - jak chcą ! polską biedą trzeba umieć się dzielić :-)))) ! ...powodzenia !
~Tanja
2019-05-14 22:31:50
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -4
Do siebie do swojej ojczyzny.
~wrocławianin
2019-05-14 19:13:02
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Całkiem sympatyczna rodzina.
~pola
2019-05-14 19:04:39
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
dziwna sprawa, przecież gdyby pracowali to nie było by problemu z ich pozostaniem. Dlaczego nie chcą pracować? dokumenty wygasły - toż nic prostszego jak pojechać na Ukrainę i je przedłużyć - wyrobic na nowo. jakieś to mocno podejrzane. Pobyt humanitarny? to chyba nie w takim przypadku przysługuje.
~Marcin
2019-05-14 18:19:09
z adresu IP: (82.148.xxx.xxx)
Ocena: -12
Na kopach tych upancow wywalic, niech wracaja do siebie!!!!
~osykosy
2019-05-14 17:42:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
Brawo Legniczanie !!!
~JASIU65
2019-05-14 17:07:47
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: -89
BRAWO WROCŁAW. NAPISZCIE DO JARKA, ŻEŚCIE NIEPOTULNI.
~////
2019-05-14 14:39:52
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jak ktoś mówi o znieczulicy Polaków, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Witajcie w domu. Teraz wszystko, zależy droga rodzino od waszej pracy.