Derby w superlidze dla Zagłębia, KPR Kobierzyce pokonany

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2019-05-15 21:26

Dla obu zespołów było to starcie jedynie o prestiż. Wczoraj mistrzostwo zapewniła sobie Perła Lublin, co oznaczało, że Miedziowe z pewnością zdobędą tytuł wicemistrza kraju. Z kolei KPR Kobierzyce już wcześniej stracił szansę na podium.

Początek pierwszej połowy to optyczna przewaga Miedziowych, z czasem gra się wyrównała a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Przed upływem dwudziestej minuty to znów Metraco Zagłębie prezentowało się lepiej, dzięki czemu wyszło na prowadzenie 10:8. Później Miedziowe zaliczyły przestój, co wykorzystały zawodniczki z Kobierzyc. KPR rzucił pięć bramek z rzędu i zrobiło się 13:10. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, które przed przerwą zniwelowały straty do jednego trafienia.

W 37. minucie lubinianki odzyskały prowadzenie – 15:14. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i tym razem Miedziowym przytrafił się przestój i po serii bramek KPR wygrywał 18:16. Lubinianki złapały oddech i mieliśmy emocjonująca końcówkę. W 55. minucie zespół z Kobierzyc prowadził 20:19, ostatnie chwile to jednak zdecydowana przewaga Metraco Zagłębia, które wygrało wyjazdowe spotkanie na ciężkim terenie 24:21.

KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 21:24 (13:12)

KPR: Ciesiółka, Lis – Jakubowska , Kucharska, Skalska , Ilnicka, Wesołowska , Kaźmierska , Kuriata, Wiertelak , Walczak , Koprowska , Dąbrowska , Michalak .

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka – Grzyb , Hartman , Trawczyńska , Buklarewicz , Wasiak , Górna , Ważna, Piechnik , Matieli , Jochymek, Belmas , Pielesz , Milojević.