Piłkarze Zagłębia Lubin mogą namieszać w walce o mistrzostwo

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-05-19 07:49

Zagłębie Lubin ostatnie spotkanie może rozegrać bez presji. Szanse na zajęcie czwartego miejsca w tabeli przepadły wraz z porażką z Cracovią w ostatniej kolejce. Tym samym Miedziowi na pewno nie zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach do Ligi Europy. Ostatni mecz sezonu nie jest jednak zupełnie o nic. Legia Warszawa wciąż liczy się w walce o mistrzostwo, do liderującego w tabeli Piasta Gliwice traci zaledwie dwa punkty.

By Legioniści po raz kolejny sięgnęli po tytuł muszą się wydarzyć dwie sytuacje: Legia musi wygrać z Zagłębiem i Piast nie może wygrać z Lechem Poznań. Gliwiczanie mają wszystko w swoich rękach, stoją przed historyczną szansą. Jeszcze nigdy Piast nie zdobył mistrzostwa kraju.

Wynik dzisiejszego meczu nie poprawi sytuacji Zagłębia w tabeli, może jedynie ją pogorszyć. Z drugiej strony to, jak zaprezentują się lubinianie w Warszawie, mocno wpłynie na wynik walki o mistrzostwo kraju.

- Jedziemy do Warszawy, na trudny teren, ale wierzymy, że uda się nam wygrać. Zawsze gramy o pełną pulę, a taki mecz z Legią to może być dobry bodziec do dalszej pracy - przekonuje napastnik Miedziowych, Patryk Szysz.

W pozostałych spotkaniach Cracovia zagra z Pogonią Szczecin, a Lechia Gdańsk podejmie Jagiellonię Białystok. Początek wszystkich spotkań o godzinie 18.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.