Wrocław jako tekst literacki, start Festiwalu Kryminału i powieść „Kapitanowej" [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-05-24 08:59 | Zmodyfikowano: 2019-05-24 09:11
A|A|A

Aleksandra Skibińska w studiu RWK

Czy Wrocław jest literaturą? Jakiego rodzaju tekstem jest stolica Dolnego Śląska? Czy pokładana w literaturze nadzieja na tworzenie tożsamości wrocławian została spełniona? Czy chodzimy po mieście mitów i wolnego słowa trasami literackimi i czy miasto stu mostów jest oparte na przęsłach z książek? I jak się wpisują w to miasto książki naszych gości? Takie pytania zadaliśmy tuż po godz 16. zadamy wrocławskiemu kulturoznawcy dr Piotrowi Jakubowi Fereńskiemu (autorowi m.in. „Materii kultury. Heteronomie życia mieszkańców współczesnych miast", a wcześniej „Historii mówionej polskiego kulturoznawstwa").

Igor Brejdygant, Mariusz Czubaj, Marta Guzowska, Robert Małecki, Maciej Siembieda Wojciech Chmielarz czy może jednak... Wojciech Chmielarz (po raz drugi)? Kto napisał najlepszy kryminał roku? Dowiemy się niebawem. Poza wyżej wymienionymi-nominowanymi, już za kilka dni do Wrocławia zjadą Igor Brejdygant i Vincent V. Severski, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz, Joanna Jodełka i Bartosz Szczygielski, Jacek Dehnel i Sebastianem Fitzk i wielu innych. Już we wtorek rozpoczyna się święto miłośników sensacji i literatury ze zbrodnią w tle, czyli Międzynarodowy Festiwal Kryminału. O programie tegorocznego festiwalu po godz. 17 opowiedziała Ewa Dąbrowska, redaktorka portalukryminalnego, i współautorka „Słownika polskich autorów literatury kryminalnej".

Po godz. 18.00 spotkaliśmy się z Aleksandrą Skibińską, dziennikarką mieszkającą w Polsce, Niemczech i na Maderze, która opłynęła kulę ziemską u boku męża – kapitana żeglugi wielkiej. I o tej swojej nie tylko geograficznej, ale i życiowej podróży, napisała książkę „Kapitanowa na wielkiej żegludze" (wydawnictwo Novae Res).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama