Sztuka w RWK: Yuriy Biley o weneckim biennale, Rytuał, Wykwit i Marcin Dudek w MWW [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-05-29 21:52 | Zmodyfikowano: 2019-05-29 22:06
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Zaczęliśmy od rozpoczętego kilkanaście dni temu, a trwającego prawie do końca listopada Biennale Sztuki w Wenecji. Odwiedził nas Yura Biley, jeden z członków Open Group, czyli grupy kuratorów Pawilonu Ukraińskiego. Rozmawialiśmy o "Mriya nad Giardini della Biennale" i tegorocznym, 58. Biennale.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W piątek 31 maja w powstającym wciąż Centrum Sztuki Piekarnia obędzie się Rytuał, tym razem o tytule "Chleba i igrzysk". Szesnasta edycja tego wydarzenia poświęcona ma będzie różnym formom politycznego i marketingowego uwodzenia oraz manipulacji mających na celu ubezwłasnowolnienie społeczeństwa. W temat wprowadził nas Rafał Jęczmyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W sobotę 1 czerwca, w Dzień Dziecka Wykwit zaprasza na "Prace Domowe" czyli wystawę i piknik rodzinny. Tytuł nawiązujący do nieodzownych czynności wykonywanych w codziennym życiu, w przewrotny sposób odnosi się do działalności artystycznej, która niejednokrotnie determinowana jest szeroko pojętym życiem domowym czy rodzinnym. Opowiedziały nam o tym Katarzyna Frankowska i Karolina Balcer.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Piątkowym wernisażem w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpocznie się wystawa Marcina Dudka. "The Crowd Man" splata w sobie autobiograficzną narrację z wypowiedzią na temat psychologii tłumu, agresji i przemocy. O ekspozycji mówili autor Marcin Dudek i kurator Piotr Lisowski.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama