Von Kossel: jeden z najciekawszych nowych projektów muzycznych we Wrocławiu

Ewa Zając | Utworzono: 2007-12-18 11:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

- Mieliśmy ciągle potrzeba grania, gramy już tyle lat, że powstaje coś naprawdę własnego, naszego - twierdzą muzycy zespołu. Bardzo ważnym elementem są teksty, z założenia tworzone wyłącznie po polsku, i - zdaniem muzyków Von Kossela - wyróżniające ich spośród innych grup. Autorem tekstów jest wokalista Bartek Glanc, związany też z formacją ska Hale E4: - W warstwie tekstowej skupiłem się na osobistych przeżyciach - opowiada. - Są to przeżycia człowieka, który ma te 30 lat na karku i wchodzi w kolejne doświadczenia, Jest też tu trochę nihilizmu naszej generacji.

Posłuchaj materiału Polskiego Radia Wrocław o Von Kossel:

Swoje znaczenie ma też nazwa grupy, która nawiązuje do postaci historycznej, niemieckiego doktora Carla Von Cosela, który z miłości do zmarłej żony postanowił ją zmumifikować i dalej z nią mieszkać. Muzycy w tej opowieści widzą historię miłości, która z romantyzmu zmienia się w coś makabrycznego. - Tak bywa w życiu - mówią. - Czasami jest coś pięknego i nagle jakiś impuls zamienia to w karykaturę. W naszej muzyce też tak jest: bywa słodko, ale i mrocznie, a czasami wręcz zgrzytliwie i nieprzyjemnie.

Von Kossel myśli już o wydaniu swojej pierwszej płyty, ma ona ukazać się w przyszłym roku i z pewnością będzie wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej.

SKŁAD ZESPOŁU:

BARTEK GLANC - voc
RAFAŁ SKRZYPIŃSKI - git
IREK PONIEDZIAŁEK - git
GRZEGORZ KARCZMAREK - drums
KUBA MERCIK - bass

Reklama
Dźwięki
Materiał Polskiego Radia Wrocław o wrocławskim zespole Von Kossel.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.