Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (3.06-9.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-06-02 14:45 | Zmodyfikowano: 2019-06-01 14:45
A|A|A

fot. zmigrod.com.pl

To impreza, dla tych którzy do biegania lubią dołożyć pływanie i jazdę na rowerze. 8 i 9 czerwca odbędzie się kolejna edycja Triathlonu Mietków. W sobotę przy ośrodku sportowym Borzygniew rozegrane zostaną zawody na dystansie 1/4 IM. Dzień później (9.06) rywalizować będą uczestnicy na dystansie 1/8 IM; rozegrana zostanie także sztafeta firmowa. Początek zmagań w sobotę o godz. 10.00.8 czerwca w Świdnicy - biegowe zawody tylko dla pań. Impreza pod hasłem Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si odbędzie się nad Zalewem Witoszówka. Start i meta przy bosmanacie. Rekreacyjne zawody mają zachęcić wszystkie panie, nie tylko do biegania, ale przede wszystkim do profilaktyki raka piersi. Trasa liczy ok. 5,5 kilometra. Start o godz.12.00.

W sobotę 8 czerwca już po raz siódmy pobiegną uczestnicy Smoleckiej (za)Dyszki. Start rywalizacji o godz. 17.00 przy szkole podstawowej w Smolcu. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10-kilometrową pętlę na atestowanej i asfaltowej trasie. Limit startujących to 500 osób.

8 czerwca rozegrany zostanie jubileuszowy - 10. Żmigrodzki Bieg Smoka. Uczestnicy pobiegną atestowaną trasą na 10 kilometrów. Do pokonania trzy pętle po ulicach miasta. Start o godzinie 9.00 sprzed Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. W przypadku wolnych miejsc, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy.Łukaszów k.Zagrodna w najbliższą sobotę zorganizuje czwarty Gminny Charytatywny Bieg Między Wiatrakami. W programie imprezy biegi na 10 i 5 kilometrów oraz rywalizacja w nordic walking. Początek zawodów 8.06 o godz. 12.00 w Parku Zabytkowym w Łukaszowie.

Wabienice k. Bierutowa zapraszają 8.06 na organizowany po raz drugi Bieg Telka o Puchar Dyrektora Szkoły w Wabienicach. Dystans to 5 kilometrów, a trasa prowadzi głównie drogami gruntowymi. Start o godz. 17.00 z boiska szkolnego w Wabienicach.

W niedzielę (9.06) na torze wyścigowym Partynice we Wrocławiu odbędzie się tradycyjny Bieg Śladem Konia. To impreza, w której uczestnicy mają do pokonania dwa okrążenia po torze do wyścigów konnych. Daje to w sumie dystans nieco ponad 4 kilometrów. Bieg odbędzie się w ramach organizowanego tego dnia na Partynicach Pikniku Olimpijskiego Wrocławia i Dolnego Śląska. Biegacze ruszą na trawiastą trasę o godzinie 10.15.

Lato z Nordicami, czyli Otwarte Zawody w Nordic Walking, to impreza dla miłośników sportowych spacerów z kijkami, która w niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Łanach k.Wrocławia. Start o godz. 10.00 z boiska PKS Łany. Do pokonania 6-kilometrowy dystans.

9 czerwca na swój jubileuszowy bieg zaprasza Nowogrodziec. W niedzielę już po raz 20. rozegrana zostanie tam Nowogrodziecka 10-tka. Trasa prowadzi ulicami miasta. Do pokonania 5 pętli po 2 kilometry każda. W programie zawodów także biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta na Rynku w Nowogrodźcu. Początek o godz. 10.00.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama