Krzysztof Piątek bohaterem! Polska wygrała na wyjeździe z Macedonią Północną 1:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-06-07 22:55 | Zmodyfikowano: 2019-06-07 23:02

W pierwszej połowie Polacy grali słabo, a w pierwszych minutach przewagę w Skopje mieli gospodarze. W 5 minucie Elif Elmas uderzył z dystansu, a po niepewnej interwencji Łukasza Fabiańskiego piłkę musiał wybijać Jan Bednarek. Później niezłej sytuacji po strzale głową nie wykorzystał Ilija Nestorovski.

Polacy przebudzili się w drugiej połowie, którą rozpoczęli już z Krzysztofem Piątkiem. Dolnośląski napastnik zmienił w przerwie Przemysława Frankowskiego. To był strzał w dziesiątkę. Wystarczyły dwie minuty by Piątek wpisał się na listę strzelców. Piłkarz Milanu w ekwilibrystyczny sposób próbował sięgnąć piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, a ta mimo iż po jego strzale nie miała zbyt wielkiej siły to wpadła do bramki - bo po drodze nie trafili w nią Robert Lewandowski i Kamil Glik co zmyliło macedońskiego bramkarza. W 63 minucie mogło być dwa zero, ale dwie dobre okazje zmarnował Grosicki - najpierw po zespołowej, a potem indywidualnej akcji. W końcówce pewnym punktem reprezentacji okazał się Łukasz Fabiański, który obronił m.in strzał Ilijii Nestorovskiego ze skraju pola karnego.

W pozostałych meczach naszej grupy Austria pokonał Słowenię 1:0 po golu Guido Burgstaller z 74 minuty. Z kolei Izrael pewnie zwyciężył na wyjeździe Łotwę 3:0. Hat-trickiem popisał się Eran Zahavi. Izrael będzie naszym kolejnym przeciwnikiem - w poniedziałek w Warszawie.

Po trzech kolejkach Polacy są liderami grupy G z kompletem punktów. Kolejne miejsca zajmują Izrael (7), Macedonia Północna (4), Austria (3), Słowenia (2), a stawkę zamyka nie mająca nawet punktu Łotwa.

Macedonia Północna - Polska 0:1 (0:0)

Gol: Krzysztof Piątek 47

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Egzon Bejtulai, Darko Velkovski, Visar Musliu - Stefan Ristovski (76; Arijan Ademi), Enis Bardi, Boban Nikolov (62' Aleksandar Trajkovski), Elif Elmas, Ezǵan Alioski - Goran Pandev (85' Ferhan Hasani), Ilija Nestorovski.

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski (46' Krzysztof Piątek), Mateusz Klich (90' Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (70, 13. Maciej Rybus) - Robert Lewandowski.

żółte kartki: Musliu, Nestorovski - Glik, Bednarek.
czerwona kartka: Visar Musliu (85. minuta, Macedonia Północna, za drugą żółtą).