Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (10.06-16.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-06-09 12:05 | Zmodyfikowano: 2019-06-09 12:05
A|A|A

fot. Strzegomska 12

Strzegomska Dwunastka - to impreza, która 15 czerwca już po raz ósmy odbędzie się w Strzegomiu. Biegacze będą mieć do pokonania dwie 6-kilometrowe pętle po ulicach miasta lub połowę dystansu. Start i meta zlokalizowane są na strzegomskim rynku. Początek o godz. 12.00. Ostatni dzień zapisów elektronicznych - 10 czerwca. Co nas czeka w tej edycji imprezy mówi szef biura zawodów Strzegomskiej Dwunastki - Edward Fedyczkowski:

Na znacznie dłuższym, górskim dystansie będzie można pobiec 15 czerwca w Pieszycach. W sobotę odbędzie się tam 2. Bieg Tkacza. Uczestnicy będą mieć do pokonania 35 kilometrów szlakami Krajobrazowego Parku Gór Sowich. Suma przewyższeń to około 1500 m. Start o godz. 9.00 w parku miejskim w Pieszycach.

Drugi Charytatywny Bieg Górski odbędzie się 15 czerwca w Karpaczu. Tym razem będzie to Bieg dla Blanki. Dystans główny to 10 kilometrów. W programie także marsz nordic walking oraz zmagania najmłodszych. Poza rywalizacją sportową na uczestników i kibiców czekają dodatkowe atrakcje m.in. bezpłatne konsultacje medyczne. Start o godz. 10.00 przy Centrum Medycznym Karpacz.

13 tysięcy uczestników wystartuje w 7. PKO Nocnym Półmaratonie, który odbędzie się 15 czerwca we Wrocławiu. Start i meta tradycyjnie na Stadionie Olimpijskim. Bieg rozpocznie się świetlnym pokazem, a trasa poprowadzi przez reprezentacyjną część miasta. Na zawodników czekają w tym roku strefy z muzyką klubową. W trakcie biegu odbędzie się akcja charytatywna „Biegnę dla Agnieszki i Kacperka”. Start Nocnego Półmaratonu w sobotę o godz. 22.00. Dwie godziny wcześniej rozpocznie się Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego na dystansie jednej mili.

W niedzielę 16 czerwca miłośnicy biegania i nordic walking mogą wziąć udział w 1. Bierutowskim Biegu Miejskim. Do wyboru dwa dystanse: 4,5 oraz 1,5 kilometra. Start z Rynku w Bierutowie o godz. 14.00. Trasa prowadzi ulicami wokół miejscowej Starówki.16 czerwca we Wrocławiu odbędzie się Stabłowicki Bieg Po Zdrowie. Zawody mają charakter integracyjny oraz wspierają akcję dobroczynną. Do pokonania 4,2 km. Start o godz. 17.00 przy ul. Wojanowskiej. Nie ma opłaty startowej. Wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja uczestników.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama