Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (17.06-23.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-06-16 11:00 | Zmodyfikowano: 2019-06-16 11:00
A|A|A

fot. szerszenolesnica.pl

W środę 19 czerwca we Wrocławiu odbędzie się kolejna Dziesiątka Artemisu. To wyjątkowa impreza sportowo-integracyjna. W jej trakcie odbędzie się bieg główny na 10 kilometrów, towarzyski trucht na trzy kilometry, edukacyjna przebieżka na orientację oraz kameralne strzelanie do tarczy. Całość zakończy wspólne ognisko. Start o godz.18.45 z boiska w Lasku Osobowickim.

Tego samego dnia (19.06) w Sobótce odbędzie 7. Ślężański Bieg Młodzieżowy. To zawody, w których udział biorą dzieci w wieku od 4 do 16 lat. W zależności od rocznika mają one do pokonania różny dystans. Dziewczynki i chłopcy z każdego rocznika są klasyfikowani oddzielnie. To jeden z nielicznych biegów młodzieżowych w Polsce, gdzie stosowany jest elektroniczny pomiar czasu, podobnie jak w zawodach seniorskich. Początek rywalizacji o godz. 18.00 na Rynku w Sobótce.

W piątek 21 czerwca tradycyjne nocne bieganie w Boguszowie-Gorcach. Przed nami 31. Sudecka Setka. Najstarszy nocny ultramaraton w Polsce to impreza dla tych, którzy nie boją się kilkudziesięciokilometrowego wysiłku na górskich trasach. Biegacze mają do wyboru dwa dystanse - 100 i maratońskie 42 kilometry. Start wspólny o 22.00 z Rynku w Boguszowie-Gorcach.Miłośnicy sportowych spacerów z kijkami 22 i 23 czerwca pojawią się w Legnicy. W sobotę miasto będzie gospodarzem kolejnej rundy Pucharu Polski w nordic walking. Uczestnicy będą maszerować na 5, 10 i 21 kilometrów. Początek zmagań o godz. 10.00 na stadionie przy alei Orła Białego. Dzień później rozegrane zostaną zawody w randze Pucharu Europy.W sobotę 22 czerwca w Oleśnicy rozegrany zostanie tradycyjny Bieg Szerszenia, czyli Nocny Bieg Świętojański. Początek rywalizacji o godz. 21.00. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10 kilometrów asfaltowo-szutrową trasą. Start i meta znajdują się na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Po biegu każdy z uczestników jest zaproszony na wspólne grillowanie.

W Boguszynie koło Kłodzka w najbliższą sobotę rozegrany zostanie przełajowy Bieg Boguszyński. Na uczestników czeka 10-kilometrowa trasa po drogach i ścieżkach wioski. Jej dodatkowym atutem są widoki Gór Stołowych. Chętni mogą także wystartować w rywalizacji nordic walking na 4 kilometry. Początek zmagań 22.06 o godz. 15.00 przy świetlicy w Boguszynie.W niedzielę 23 czerwca rozegrany zostanie szósty bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30.

Tego samego dnia, czyli 23 czerwca na 3. Charytatywny Bieg Budzik w Pidżamie zaprasza Świdnica. Na uczestników czeka sześciokilometrowy bieg główny i zmagania w nordic walking. Biegacze w pidżamach szczególnie mile widziani. Rywalizacja sportowa połączona będzie z festynem rodzinnym oraz zbiórką pieniędzy na cel charytatywny. Start o godzinie 12.00 przy Hali Sportowej „Zawiszów”.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama