Tragiczny wypadek pod Wrocławiem. Nie żyje pięć osób

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2019-06-15 19:49 | Zmodyfikowano: 2019-06-15 20:31
A|A|A

fot. Malwina Gadawa

Do zdarzenia doszło w Nowej Wsi Kąckiej. Citroen przejeżdżający przez przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem "Kamieńczyk" relacji Szklarska Poręba - Luboń. W samochodzie jechało pięciu mężczyzn. Jak informuje Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji, wszyscy zginęli.

Przejazd nie jest zabezpieczony rogatkami, ale jest oznakowany - mówi Jabłoński: 

Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych: - Wszystko wskazuje na to, że sygnalizacja na przejeździe działała. Przejazd wyposażony jest w monitoring, który teraz analizują śledczy. Z pierwszych ustaleń wynika, że świeciło się światło czerwone.

Pociągi zaczęły kursować o godz. 21:30. Wcześniej pasażerowie korzystali z komunikacji zastępczej. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej Sosna
2019-06-29 15:55:41
z adresu IP: (104.222.xxx.xxx)
Ocena: 9
5 mikoli z Wrocławia wybrało się na wycieczkę. Do kolejowego niebia. To było zaplanowane.
~Wodospad Kamieńczyka
2019-06-29 15:54:06
z adresu IP: (185.125.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ktoś powiedział wrocławskim mikolom, żeby dla ochłody wpadli do Kamieńczyka. Tak też zrobili.
~Krzysztof Czarnecki
2019-06-29 15:52:33
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wrocławskich mikoli zmyliła prędkość. Myśleli, że to jak zwykle furmanka, a tym razem okazało się, że pociąg. Oby inni wyciągnęli wnioski.
~Pawee
2019-06-29 10:41:43
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -9
Czy Radiu Wroclaw nie przeszkadza poziom wypowiedzi w komentarzach na swojej stronie?
~Michał Szymajda
2019-06-19 18:56:08
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 7
Idiotów z DW na blachach absolutnie nie żal. Szkoda tylko pasażerów z Jeleniej Góry, którzy musieli stać przez nich w polu. I wąchać podwrocławski gnój.
~Jakub Madrjas
2019-06-19 15:06:46
z adresu IP: (210.217.xxx.xxx)
Ocena: 8
We Wrocławiu ludzie nieprzyzwyczajeni do pociągów, bo do dzisiaj jeżdżą furmankami. Tak jak dziadowie zza Buga.
~Wiktor Lis
2019-06-19 15:04:53
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy to ten słynny Wrocławski Troll ciągle plujący na Lwówek wpadł pod pociąg? Coś ucichł w sobotę po południu.
~Szklarka
2019-06-19 15:03:24
z adresu IP: (89.249.xxx.xxx)
Ocena: 8
Turyści z Wrocławia jechali w sobotę w Karkonosze nad Wodospad Kamieńczyka. Ochłodzić się, bo upał straszny. A tu Kamieńczyk przyjechał do nich. Tego się nie spodziewali.
~Komentarz został usunięty
2019-06-19 15:01:56
z adresu IP: (68.168.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Kamila Bielawska
2019-06-19 14:58:30
z adresu IP: (108.62.xxx.xxx)
Ocena: 6
Mikole z Wrocławia wybrali się w sobotę zobaczyć pociąg. Nie wiedzieli, że to nie furmanka.
~Komentarz został usunięty
2019-06-19 14:56:48
z adresu IP: (122.155.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-06-19 14:54:25
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~MK_
2019-06-19 14:20:11
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -8
Poziom przeważającej liczby komentarzy nie rokuje dobrze dla naszego kraju.
~..wrrr
2019-06-19 13:18:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Boże ludzie czy wy nie macie sumienia pisać takich bzdur publicznie czy wy bierzecie pod uwagę że to czyta rodzina , która jest pogrążona w żałobie, te chłopaki mieli dzieci żony dziewczyny oczekiwali na dzieci ! Przyjaciół ! Czy wy byście chcieli czytać takie śmieci co wy wypisujecie to jest tragedia to co się stało to jest tragedia , dzieci nie poznają nigdy swoich ojców, kobiety które teraz mają bardzo ciężki okres bo ich drugie połówki w tragiczny sposób stracili życie to was śmieszy czy wy macie serca czy wy macie rozum czy kawałek gówna w głowie. Zachowajcie to co myślicie dla siebie i dajcie bliskim pochować swoich synów mężów ojców ???????? Jest mi bardzo bardzo przykro z tego powodu ci się stało znałam chłopaków nie tak to miało wyglądać ???????????? Nie tak miało być ale los tak chciał rodzinie składam kondolencje i wyrazu współczucia ???????????? nie przejmujcie się tymi trolami co piszą głupoty nie wiedząc jak jest A gminie kąty wrocławskie mogą jedynie prosić aby wraz z pkp przyjżeli się światła na przejazdach , i szlabaną bo kilka naście razy na naszych kateckiej grupach były opisywane problemy dotyczące rogatek i szlabanow .
~zorientowany
2019-06-19 05:51:44
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ciebie "Znawca" zasrańcu w ogóle nie karmili bo nie miałeś rodziny. Żarłeś goovno które sam wysrałeś śmierdzący gnoju.
~zorientowany
2019-06-19 05:50:23
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Znawca cwelu widzę ze łudzisz to słowo wiec wnioskuje tylko tyle jesteś ruchami w doopę przynajmniej dwa razy dziennie , resztę czasu poświęcasz na siedzenie na necie i pisanie tak zjeebanych komentarzy . A idiotów nie szkoda , i tylko Bóg nas osadzi wiec ja się nie będę wymądrzał czyja to była wina bo nie byłem i nie widziałem a Ty piszesz kurvvo głupia jakbyś zjadł wszystkie rozumy ! Koniec z Mojej strony !
~Znawca
2019-06-19 03:25:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
A Ty DJ to jesteś widzę złamasem zaje.banym bez uczuć. Pewnie rodzice Cię z procy karmili gamoniu
~Znawca
2019-06-19 03:23:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Współczuję rodzinom.. każdy w życiu popełnia błędy ale ci co piszą takie zbreźne rzeczy to współczuje rodziną którzy wychowali takich pedałów. Pamiętajcie.. Karma zawsze wraca i zawsze może się coś WAM przytrafić nie miłego.. jesteście bandą debili... Kolejorz czy jak Ci tam... i reszta innych ch.ujów hamy, bydlaki, świnie! Nic tylko wyrwać łby, wrzucić kamyki i zrobić grzechotki!!
~ DJ
2019-06-19 02:24:09
z adresu IP: (209.209.xxx.xxx)
Ocena: 8
I znowu przez jakichś jеbanych wrocławsiaków pociąg z Jeleniogórzanami stał w polu kilka godzin. Jak nie mordują 10-letnich dziewczynek na Dolnym Śląsku to blokują pociągi w województwie. Miasto pełne patoli. Przynajmniej róbcie to wszystko u siebie popaprańce z Wrocławia, a nie na Dolnym Śląsku, który was nie chce!
~Marcin Medyk z Kluczborka
2019-06-19 02:07:19
z adresu IP: (185.169.xxx.xxx)
Ocena: 7
Do Mika: Jakie współczucia??? Ty kupo gówna, pewnie sama jesteś taka upośledzona, że wjeżdżasz na tory jak pociąg jedzie. Na szczęście długo nie pożyjesz.
~Mika
2019-06-18 23:05:48
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -9
Wyrazy współczucia dla rodzin ???? a wy debile zamknąć mordy
~et22-1000
2019-06-18 00:20:04
z adresu IP: (89.38.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wrocławiaki myśleli, że to furmanka jedzie i zdążą przejechać. A tym razem jechał pociąg.
~Dariusz Wojciechowski
2019-06-18 00:16:55
z adresu IP: (95.174.xxx.xxx)
Ocena: 8
To naprawdę świetna wiadomość. Jeden pociąg i aż 5 wrocławskich mikoli mniej. To tak jakby zabić jednym uderzeniem kapcia 5 much.
~Jeleniogórzanin
2019-06-18 00:15:59
z adresu IP: (85.159.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jechałem tym pociągiem. Jak zachrzęściło i zaczęło śmierdzieć, to od razu wiedziałem, że przejechaliśmy wrocławiaka. Ale że było aż pięciu, to nikt się tego nie spodziewał. Obsługa nie nadążała z rozdawaniem masek gazowych.
~bystrzak2000
2019-06-18 00:13:53
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 8
Mikole z Wrocławia spotkali pociąg. To musiało sie tak skończyć.
~lucyzucker
2019-06-18 00:10:24
z adresu IP: (89.187.xxx.xxx)
Ocena: 9
5 mikoli z Wrocławia mniej. I 500 kont mniej na "Rynku Kolejowym".
~do Mieszkanka
2019-06-18 00:06:50
z adresu IP: (107.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Cwel wjechał pod pociąg! Skoro cwelik wjechał pod pociąg, to i wypuszczając się poza wieś też wymuszał pierszenśtwo. Jak widzisz, wiem co się stało. Jebac Cię i tego prawdopodobnie nachlanego zabójcę
~///
2019-06-18 00:02:51
z adresu IP: (207.189.xxx.xxx)
Ocena: 8
Do ~,,, - ty sam jesteś jednym wielkim śmieciem ludzkim.
~Mieszkanka
2019-06-17 22:00:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -9
Ludzie czytając wasze komentarze nie wierzę że potraficie być tak okrutni wobec czyjejś tragedii ok może to faktycznie błąd kierowcy może pogoda ? Wydaje mi się że nie wam to oceniać ci mężczyźni mieli rodziny dzieci postawcie się w ich sytuacji czytając tak straszne słowa o ich bliskich. Dla mnie to bardzo słabe co piszecie każdego z nas może spotkać tragedia i to wasze rodziny mogą być tak traktowane
~,,,
2019-06-17 20:20:28
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: -10
do wasabiWKS - który śmietnik wydał cie na świat ??
~wasabiWKS
2019-06-17 19:29:39
z adresu IP: (86.105.xxx.xxx)
Ocena: 9
Do pan N.: Kolejny patol z Wsiocławia, który nie widzi nic złego w bezmyślnym wjeżdżaniu samochodem pod pociąg? Napiszę krótko, tępa wiejska prostytutko- ty mi cwelu nie dogadasz bo mi z ch#ja serek zjadasz. Jesteś prostakiem, chorym psychicznie bezmózgiem, taką amebą na dwóch nogach. Po takich śmieciach jak ty mój pradziadek na konia wsiadał a prababka robiła przynętę na rekiny. Ty kozogrzmocie masz trofea myśliwskie? Chyba tylko rogacza- swego starego i maciorę- swoją starą. Masz wogóle swój pokój oprócz tego w Tworkach? Wątpię...
~pan N.
2019-06-17 18:11:08
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: -8
Czytam te debilne komentarze i aż sie wierzyć nie chce, jakim idiotą trzeba byc , by takie śmieci pisać , wyrazy współczucia dla rodzin, a debilom internetowym kwas solny na ryje , jak nie potrafią uszanować smierci , jaka by nie była.
~Grzesiek Jóźwicki
2019-06-17 14:47:56
z adresu IP: (207.189.xxx.xxx)
Ocena: 9
To taki dowcip o Wrocławskim Mikolu na dobre rozpoczęcie tygodnia :)) Wchodzi Wrocławski Mikol do pociągu i mówi: - Panie konduktorze, chciałbym się przejechać pociągiem, ale nie stać mnie na bilet. Konduktor daje Wrocławskiemu Mikolowi knyszę i mówi: - Proszę to zjeść a potem pierdzieć. Jak Pan napierdzi, to ogłosimy w całym Wrocławiu Dzień Walki ze Smogiem i wszyscy będą jeździć za darmo. Wrocławski Mikol wsuwa knyszę i sruuuu. Pierdnął tak, że rozerwało szynobus. Nawet nie zdążono rozdać masek gazowych pasażerom (które są w standardowym wyposażeniu pociągów we Wrocławiu). Jaki stąd wniosek? Rozwijajcie port lotniczy we Wrocławiu, to mikole zamiast pociągami będą latać na miotłach z napędem knyszowym :)))
~Andrzej Sosna
2019-06-17 14:39:18
z adresu IP: (194.36.xxx.xxx)
Ocena: 8
5 mikoli z Wrocławia wybrało się na wycieczkę. Do kolejowego niebia. To było zaplanowane.
~kolejarz z KD
2019-06-17 14:37:06
z adresu IP: (185.189.xxx.xxx)
Ocena: 9
I pięciu wrocławskich mikoli poszło się jеbać. Celny strzał z kapcia.
~Ela Jóźwicka
2019-06-17 14:35:31
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 7
Powinni w tym miejscu postawić Pomnik Wrocławskiego Mikola. Może mieć twarz Grześka Jóźwickiego z charakterystycznym mopem zamiast fryzury.
~Marcin Jędryszczak
2019-06-17 14:34:30
z adresu IP: (87.239.xxx.xxx)
Ocena: 8
Mózgów nie znaleziono. Ani jednego! Dziwne? Nie! Zważywszy na fakt, że mikole byli z Wrocławia.
~Kolejarz z PR
2019-06-17 14:33:10
z adresu IP: (172.83.xxx.xxx)
Ocena: 9
Biedny maszynista. Znowu musiał przejeżdżać przez Wrocław i znowu trauma.
~Krzysztof Czarnecki
2019-06-17 14:31:55
z adresu IP: (181.214.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wrocławskich mikoli zmyliła prędkość. Myśleli, że to jak zwykle furmanka, a tym razem okazało się, że pociąg. Oby inni wyciągnęli wnioski.
~MA ze Śląska
2019-06-17 14:30:53
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mikole z Wrocławia pojechali za miasto zobaczyć pociąg. Tylko nie wiedzeili, że pociągi jeżdżą szybciej niż wozy konne.
~Jakub Madrjas
2019-06-17 14:27:38
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 7
We Wrocławiu ludzie nieprzyzwyczajeni do pociągów, bo do dzisiaj jeżdżą furmankami. Tak jak dziadowie zza Buga.
~Wiktor Lis
2019-06-17 14:26:28
z adresu IP: (185.59.xxx.xxx)
Ocena: 9
Czy to ten słynny Wrocławski Troll ciągle plujący na Lwówek wpadł pod pociąg? Coś ucichł dzisiaj po południu.
~Kamila Bielawska
2019-06-17 14:25:31
z adresu IP: (195.242.xxx.xxx)
Ocena: 8
Mikole z Wrocławia wybrali się w sobotę zobaczyć pociąg. Nie wiedzieli, że to nie furmanka.
~Michał Szymajda
2019-06-17 14:23:45
z adresu IP: (43.245.xxx.xxx)
Ocena: 7
Idiotów z DW na blachach absolutnie nie żal. Szkoda tylko pasażerów z Jeleniej Góry, którzy musieli stać przez nich w polu. I wąchać podwrocławski gnój.
~Szklarka
2019-06-17 14:21:16
z adresu IP: (185.5.xxx.xxx)
Ocena: 8
Turyści z Wrocławia jechali w sobotę w Karkonosze nad Wodospad Kamieńczyka. Ochłodzić się, bo upał straszny. A tu Kamieńczyk przyjechał do nich. Tego się nie spodziewali.
~detektyw
2019-06-17 14:19:52
z adresu IP: (178.175.xxx.xxx)
Ocena: 8
5 głów, 10 nóg i ani jednego mózgu. Na razie takie są wyniki śledztwa policji. Co oznacza, że ofiary były z Wrocławia.
~instruktor nauki jazdy
2019-06-17 14:18:33
z adresu IP: (194.59.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zasady na drodze są dwie: 1. Uważaj na wszystko, co nie jest furmanką. 2. Zawsze uważaj, gdy sam jedziesz furmanką. Kierowcy z Wrocławia złamali obie i to są tego skutki.
~Wodospad Kamieńczyka
2019-06-17 14:17:33
z adresu IP: (83.97.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ktoś powiedział wrocławskim mikolom, żeby dla ochłody wpadli do Kamieńczyka. Tak też zrobili.
~////
2019-06-17 09:16:24
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 3
ciekawe w jakim stanie upojenia była cała ta piątka /gorzała , prochy co za różnica/ ?? tego nie podano , a to wydaje mi się że jest ważne .
~Wspolczujacy
2019-06-16 22:17:17
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ludzie, co za różnica co kto... nie żyje 5 osób...nie wiemy co się działa chwile przed tem. To co nam się wydaje, co powinno być normalne, w co wierzymy ze się stało... to co biegli powiedzą... nie ma znaczenia rodziny cierpią niewyobrażalna tragedie -wyrazy współczucia????niestety nogdy się nie dowiemy co się działo tak naprawdę ! Trochę kultury i mniej przeklinania
~Xyz
2019-06-16 14:44:17
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 3
Komentarze poniżej jakiegokolwiek poziomu... Do jakich to czasów doszło ... Jak człowiek może w obliczu takiej tragedii pluć takim jadem..
~Szacunek
2019-06-16 12:37:22
z adresu IP: (109.193.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak życie ludzkie jest najważniejsze a ci co sobie robią żarty to zwykłe badziewie
~Nikt
2019-06-16 10:34:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jakby zginął ktoś bliski waszemu sercu nie pi*rdol**i byście takich głupot!!! Zero współczucia! Debile do potęgi
~Ghost
2019-06-16 10:06:13
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pomyślcie ze taki nieudacznik kierowca mógłby zabic kogos z waszej rodziny .nie ma kogo żałować oby mniej takich kierowców
~Pasażer
2019-06-16 09:47:51
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pociągi kursowały przez Kąty dopiero po 22:40, a komunikacji zastępczej nie było. Pasażerowie na własną rękę załatwiali sobie autobusy i opłacali je z własnej kieszeni.
~Kosmo
2019-06-16 09:45:45
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie wogule nie myślą wydaje mi się że jeżdżą po lekach lub po środkach odurzających albo ta gorączka powoduje Brak myślenia bo nie wiem jak to wytłumaczyć.????
~Maszynista KD
2019-06-16 01:40:58
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 10
Prawda jest taka że kierowcy mają jakąś manię p.t. "na pewno zdążę, jak mam poczekać te kilkadziesiąt sekund to wolę umrzeć" Sam jestem kierowcą i kompletnie nie ogarniam o co im chodzi...
~Omg
2019-06-16 01:34:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Byłem pasażerem tego pociągu. To było straszne. Współczuję rodzinom zmarłych.
~Pasażer pociągu
2019-06-16 01:33:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
To było straszne. Współczuję rodzinom zmarłych.
~Śmierć
2019-06-15 23:04:27
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 12
Cieszę się że ich dopadłam :)
~Piotr
2019-06-15 22:58:31
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jak się wjeżdża na czerwonym to tak jest
~Kazimierz
2019-06-15 20:50:45
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -6
Żal i jeszcze raz ....wielki żal. Ginie ktoś...Wyrazy współczucia dla rodzin .....
~PLMTS
2019-06-15 20:23:28
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie tylko Kamieńczyk. 69293 też.
~Nik
2019-06-15 20:18:28
z adresu IP: (83.142.xxx.xxx)
Ocena: 0
W kątach nie ma niestrzeżonego przejazdu kolejowego, takie przejazdy są na wioskach obok kątów...
~Huana
2019-06-15 20:09:55
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 1
Relacja Szklarska Poręba - Luboń a nie KD
~Zorientowany
2019-06-15 20:03:37
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
To pociąg Przewozów Regionalnych a nie KD