Mieszkańcy wrocławskich Maślic chcą szkół i przedszkoli na ich osiedlu

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2019-06-20 09:57 | Zmodyfikowano: 2019-06-20 10:02
A|A|A

fot. Columba livia/fotopolska.ue (CC BY-SA 4.0)

Ponad 800 petycji wpłynęło do wrocławskiego magistratu od mieszkańców Maślic. Chcą by miasto "poszerzyło przestrzeń edukacyjną" na ich osiedlu:

Marcin Miedziński z magistratu odpowiada, że problem jest urzędnikom znany. W grudniu powinno zacząć działać przedszkole na Stadionie Wrocław, ale to nie wszystko:

Ponadto miasto analizuje rozbudowę budynku szkolno-przedszkolnego przy ulicy Suwalskiej i utworzenia tam oddzielnej szkoły. Najszybszy możliwy termin przyjęcia uczniów do nowej szkoły to 2021 rok.

Petycja do prezydenta (kliknij w obrazek, żeby powiększyć):

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2019-06-21 07:26:14
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Sutryk woli marnować pieniądze na stadion, kopaczy i inne bzdety niż wydać je żywotne potrzeby mieszkańców Maślic.
~wyborcy
2019-06-21 01:08:42
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
będziecie mieli zieloną wyspę , POparliście !!! GWarant
~gośc
2019-06-20 23:41:36
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zamiast Stadionu bezuzytecznego i fortuny na niego wydanej prezydent były winien o infrastrukture Maslic POmyslec
~Grzegorz
2019-06-20 21:34:25
z adresu IP: (89.234.xxx.xxx)
Ocena: 5
A jak tam ze światłem dziennym na Stadionie? Może zajęcia na środku murawy? Groteska. Komentatorom od słoików i samodzielnego budowania, gratuluje wysokich kompetencji umysłowych i etycznych.
~gość
2019-06-20 20:07:31
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 11
Układ komunikacyjny miasta - krwiobieg bliski zawału Niestety brakowało i brakuje wizjonerów od komunikacji - nawet nie realizują wspaniałych planów tras komunikacyjnych niemieckich. Skoro buduje się satelitarne osiedla , to powinny mieć własne układy komunikacyjne i to dwupasmowe. Dodatkowo między nimi obwodnice i porządne drogi wyjazdowo/dojazdowe czyli trasy szybkiego ruchu, żeby szybko wyprowadzić ruch z miasta. Obwodnice pozwalają dotrzeć do dowolnego miejsca bez poruszania się przez śródmieście czy centrum miasta. To takie logiczne ale nie dla Ratusza , Urbanisty i Architekta Miasta. A gdzie szczegółowe plany, wstępne projekty i kosztorysy - biznesplany? Obiecywać można dużo ale z własnej kieszeni
~sabina
2019-06-20 18:54:39
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 9
Parkingów i szkół!
~postepowy
2019-06-20 18:52:48
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -11
Maslice to zadupie i każdy wie o tym. Cieszcie sie ze to Wrocław wam dal autobusy bo jedno słowo i nie będzie autobusu oraz skończy się Biedronka. Jak się podoba to do Komornik lub Srody Sląskiej, tam wasze miejsce słoiki
~Wrocławianin.
2019-06-20 17:20:23
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -8
To niech sobie wybudują...