ATP w Eastbourne: Awans Huberta Hurkacza do drugiej rundy

BT, PAP | Utworzono: 2019-06-24 19:11 | Zmodyfikowano: 2019-06-24 19:11

W drugim secie, przy stanie 3:2 dla Hurkacza, pojedynek został przerwany z powodu opadów deszczu. Po ok. godzinie zawodnicy wrócili na kort. Początkowo wydawało się, że przerwa wybiła z rytmu 22-letniego Polaka, który przegrał dwa gemy. Jednak od stanu 3:4 okazał się lepszy w trzech następnych i wygrał tę partię - podobnie jak pierwszą - 6:4.

Hurkacz zajmuje w światowym rankingu 52. miejsce, jego poniedziałkowy rywal plasuje się dwanaście pozycji wyżej. To był ich pierwszy pojedynek.

W drugiej rundzie rywalem Polaka będzie jeden z Amerykanów - Steve Johnson lub Reilly Opelka.

Turniej w Eastbourne jest dla Hurkacza ostatnim testem przed rozpoczynającą się 1 lipca fazą główną wielkoszlemowego Wimbledonu.