Randy Brecker / Włodek Pawlik Trio – "Tykocin, jazz suite"

Andrzej Patlewicz | Utworzono: 2008-12-16 23:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Każdy z utworów począwszy od "Introduction" poprzez "Nostalgic Journey" ("Nostalgiczna podróż"), "Let’s All Go To Heaven" ("Chodźmy wszyscy do nieba"), "No Words" ("Bez słów"), aż po "Magic Seven" ("Magiczna siódemka") jest nasycony nostalgią, skłania do zadumy nad upływającym czasem.

To połączenie jazzu z muzyką klasyczną i jazzem orkiestrowym. Znakomity pianista jazzowy Włodek Pawlik pisał utwory na tą płytę z myślą o legendarnym amerykańskim trębaczu Randy’m Breckerze.

Materiał został zarejestrowany w trakcie sesji nagraniowych w dniach 5-7 lipca 2008 r. W nagraniach - poza Randy’m Breckerem - wzięli udział muzycy z tria Włodka Pawlika, kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad oraz Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz–Niesiołowskiego.

Tytułowa suita na żywo została wykonana po raz pierwszy z udziałem Randy'ego Breckera 4 lipca 2008 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Był też specjalny koncert w Tykocinie, skąd wywodzi się rodzina Breckerów.

Jazzową odsłoną tego albumu jest przepiękna kompozycja "Blue Rain", która mówi o wysokim potencjale obu liderów całego przedsięwzięcia.


Randy Brecker / Włodek Pawlik Trio – "Tykocin, jazz suite"
Wydawnictwo: Polskie Radio

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama