Aga Zaryan – "Live At Palladium"

Andrzej Patlewicz | Utworzono: 2008-12-02 23:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Aga Zaryan - znakomita artystka, autorka trzech albumów: "Picking Up The Pieces" (podwójna platynowa płyta), "My Lullaby" (złota płyta) i "Umiera Piękno" (złota płyta) - wystąpiła z powodzeniem na wielu polskich scenach i kilkunastu festiwalach, zagrała kilkanaście koncertów zagranicznych w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich ("Joe’s Pub" – NY, "Blues Halley" – Waszyngton, "Fashing" – Sztokholm, "A –Trane" – Berlin). Wzięła też udział w wielu festiwalach międzynarodowych, zbierając znakomite recenzje po każdym z tych koncertów.

Swój sukces zawdzięcza niezwykłej barwie głosu, znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej i współpracy z najznamienitszymi muzykami jazzowymi, o czym nie raz miałem okazję się przekonać oglądając tę wokalistkę na żywo - a to podczas festiwalu "Krokus Jazz Festiwal", a to na "Jazzie nad Odrą".

Aga Zaryan nie ukrywa, że bliska jest jej stylistyka jej wielkiej mentorki Abby Lincoln, która zaczynała podobnie w małych klubach pod zupełnie innym nazwiskiem, a dopiero zmiana na Abby Lincoln przyniosła jej międzynarodową sławę.

O niebywałych możliwościach wokalnych Agi Zaryan mogą się teraz przekonać także ci, którzy nigdy nie widzieli jej koncertu. Album "Live at Palladium" to podwójna płyta koncertowa zawierająca 96 minut cudownej muzyki zarejestrowanej podczas koncertu w warszawskim klubie "Palladium" 27 maja 2008 r. w ramach spektakularnej trasy koncertowej z udziałem amerykańskich współautorów bestselleru "Picking Up The Pieces" gitarzysty Larry’ego Koonse, perkusjonisty Munyungo Jacksona i kontrabasisty Darka "Oleś" Oleszkiewicza. Wszyscy muzycy specjalnie na tę okazję przylecieli z Los Angeles.

Trzon koncertowego repertuaru stanowią utwory znane z dwóch pierwszych albumów "Picking Up the Pieces" i "My Lullaby", niektóre zagrane w zupełnie nowych, fascynujących aranżacjach, które kształtowały się w trakcie tej wyjątkowej trasy obejmującej 12 koncertów. Wśród tematów doskonale znanych z koncertów Agi jest jedna perła – niesamowita wersja utworu Stevie Wondera "Visions", który wokalistka zaśpiewała z wielkim przejęciem pokazując światowy kunszt wokalny.

Na szczególną uwagę zasługuje dołączony do płyty dysk DVD z zapisem warszawskiego koncertu (w niezwykłej, bezprecedensowej na polskim rynku jazzowym scenografii świetlnej), wzbogacony o wypowiedzi muzyków. Znakomicie dźwiękowo wydany album z urokliwą muzyką na trzech dyskach - to jest to, czego audiofile szukają najbardziej.


Aga Zaryan – "Live At Palladium"
Wydawnictwo: Cosmopolis/4 Ever Music

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama