Obyczajowe zamieszania we wrocławskiej fabryce Volvo

Beata Makowska, mh | Utworzono: 2019-06-27 06:41 | Zmodyfikowano: 2019-06-27 06:42
A|A|A

fot. Facebook

- Nasza opinia jest podyktowana troską o dobrą atmosferę pracy - mówi wiceprzewodniczący związków zawodowych Solidarność 80 w Volvo, Maciej Świerczek:

- Zakład pracy to nie miejsce na takie sprawy – powiedział Grzegorz Zachara przewodniczący związków zawodowych Solidarność 80 w Volvo:

Zdaniem Państwowej inspekcji pracy Volvo nie łamie prawa pracy. - Jest wręcz przeciwnie - zaznacza inspektor Agata Kostyk-Lewandowska:

W oficjalnym komunikacie Volvo Polska czytamy, że firma w żaden sposób nie weryfikuje, kto z pracowników do tej grupy przystępuje, w jakim charakterze, czy z jakich powodów.

Firma ma świadomość, jakich danych osobowych może żądać od pracowników i nie wymaga, ani nigdy nie wymagała żadnych osobistych informacji, w szczególności tych dotyczących orientacji seksualnej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~cyrk
2019-06-30 11:40:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
wszedzie cyrk
~EL Kopyto
2019-06-30 11:00:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Skowronki zwiastujące wiosnę już są. Związki nic nie pomogą. I jak ja jutro pójdę tam do roboty? Pewnie menadżerka już ma wyprane umysły i już wiedzą co nam powiedzieć. Z resztą większość młodych to już zlesowani od maleńkości, więc z radością będą wykuwać lepszą przyszłość.
~Wstyd
2019-06-29 10:23:47
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 14
Ja to bym się wstydził afiszowac z tym jestem homusiem.. Jest to nienormalne ale znajdzie się grupa debili która by się dostać do stolka ogłosi się wielkim obronca tych wykolejencow.
~Prawda
2019-06-29 10:17:41
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Cała ta grupa jak ma problem to niech mają do siebie i przestana się uzalac nad sobą.
~KROPLE Z OCZU
2019-06-29 08:29:30
z adresu IP: (89.65.xxx.xxx)
Ocena: 6
W Krakowie w Ikei już zwalniają z tego powodu...
~Jon
2019-06-29 07:01:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 15
Co się dzieje z tym światem jest tylko mężczyzna i kobieta koniec i kropka.
~aleksandra
2019-06-29 00:59:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 9
U nas w pracy???? Zero tolerancji dla LGBT I Swiadkow Jehowy.Swe chore fantazje Niech trzymaja w katach własnych miesźkan.
~Riddler
2019-06-28 22:15:06
z adresu IP: (217.113.xxx.xxx)
Ocena: 7
A jaka religia uznaje homoseksualizm? Kto zgadnie? I kto tu karty wzorców kulturowych rozdaje? No kto zgadnie?
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 21:53:17
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Naga prawda!
2019-06-28 20:45:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
U nas w firmie przyjęli a w zasadzie umieścili na etacie jednego homosia. Po kilku latach efekt jest taki, że do pracy zostają przyjmowani kolejni przyjaciele z FB - hetero nie mają szans! To jest mafia, sekta czy jak to zawał! Promują "swoich", kasę dzielą pomiędzy siebie i mają takie lobby za sobą, że głowa boli. Nie do ruszenia!
~Bożena
2019-06-28 18:49:51
z adresu IP: (217.75.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zaczynam mieć wrażenie, że człowiek który nie ma zaburzeń hormonalnych, jest traktowany jak by był nienormalne!!!
~Pawel
2019-06-28 18:21:44
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jakie zamieszanie? Po prostu bronią normalności w tym zakładzie i kraju. Dlaczego LGbt ma byc uprzywilejowane i ciągle wysuwać pretensje pod adresem nie-Lgbt?
~Tadek
2019-06-28 17:36:53
z adresu IP: (93.137.xxx.xxx)
Ocena: -2
Brak słów.
~szamir
2019-06-28 17:29:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pytam się HR o co w tym wszystkim chodzi ( to całe LPG )? Czy dyrektor generalny na polske dostał takie wytyczne ze Szwecji ? Oczekuję konkretnej odpowiedzi
~Olo
2019-06-28 16:51:59
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie obchodzi mnie kto z kim, co robi pod pierzyną, ale myślę, że ten kto płaci za pracę w tej firmie powinien przeliczyć jeszcze raz normy czasu pracy, bo jak widać pracownicy mają tam za dużo wolnego czasu.
~Belzebub
2019-06-28 16:28:19
z adresu IP: (83.28.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kibice Jagiellonii zapraszają środowiska lesbijek, gejów, biskesualistów, transwestytów i wielbicieli podobnych uciech na najbliższy marsz równości w Białymstoku. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.
~Nie ma tematu
2019-06-28 15:51:49
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 17
Przecież wszyscy mają w d to LGBTQWERTY, gdbyście się tak nie panoszyli to nie byłoby tematu;) Proponuje wszystko co zboczone odzielić od normalnego społeczeństwa, skończy się problem.
~KLołobrzeżanin
2019-06-28 15:36:42
z adresu IP: (93.89.xxx.xxx)
Ocena: 8
widzę, że wrocławianom pomieszało się w głowie- jestem Kołobrzezaninem i mimo tego, że mamy niestety prezydentkę z platformy to jednak jest zachowana u nas neutralnośc- nie ma marszy równości, komisarzem do spraw równego traktowania nie jest feministka- a u was? WAS DOMINUJĄ JUŻ HOMO!
~Młody
2019-06-28 14:55:59
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 12
To już jest żałosne jak ci od lgbt się afiszują ze swoją orjentacją. Do pracy przychodzi się robić a nie afiszować się na siłe że woli się kakale oko od szparki.
~Coven
2019-06-28 14:37:14
z adresu IP: (213.205.xxx.xxx)
Ocena: 12
Volvo chyba ma normalnego właściciela
~Gas
2019-06-28 14:28:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jeste to jestes co mnie to twoja sprawa twoja dup...a ale nie narzucaj innym.
~666
2019-06-28 13:37:07
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -6
Teraz tylko czekać kiedy zaczną żądać zakładania "kółek" LGBTQWERTYASDFGHJKL+ w piekarniach...
~Tfjd huty
2019-06-28 13:33:17
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
I super każdy brudy pierze w domu
~maura30
2019-06-28 13:26:01
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
to przedziwny rodzaj demokracji kiedy niepopularne w danym środowisku mniejszości próbują nie tylko wymuszać akceptację swoich zachowań ale też próbują narzucać je wręcz siłowo za pomocą szantaży lub hejtu! od takich wynaturzeń zaczynały się upadki wielkich cywilizacji.
~Nie mogę
2019-06-28 13:16:04
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jak ktoś jest homo to niech sobie będzie, pracodawcy to nie powinno obchodzić
~Iza
2019-06-28 13:14:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nigdy mnie nie pytano o preferencje seksualne.Popieram LGTB ale trochę im się pierdzieli w główkach
~Syfkiłaimogiła
2019-06-28 13:06:01
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szajs i wodorosty, najpierw ikeja teraz folfo. Ani jednego ani drugiego nie zamierzam korzystać. Nigdy
~Gość 1
2019-06-28 12:19:39
z adresu IP: (62.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
Wam w Polsce nic się nie podoba pozamykaja wam fabryki i myślicie że rząd podzieli się z wami wypłata,w krajach cywilizowanych nikt nikogo nie krzywdzi słownie,a jak nie to stworzyć nowe państwo Maryjne......
~JURAND ze SPYCHOWA
2019-06-28 11:49:55
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ale po co narzuca nam się ideologie homosiow Jestem normalnym zdrowym człowiekiem i nie chce narzucania mi tego
~Zzzz
2019-06-28 11:31:31
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -10
To jakaś nagonka na lgbt najpierw Ikea teraz Volvo niedługo stworzą getto i będą zamykać za narodowość, preferencje seksualne, wyznania religijne jednym słowem medaliki do konrtoli
~Adwarp
2019-06-28 11:08:47
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Należy w każdym zakładzie pracy utworzyć kółko dla "homoniepewnych"
~Mama
2019-06-28 10:46:52
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ciąże nie rozumiem, co kogo obchodzi kto z kim sypia. Praca to praca
~danglan
2019-06-28 10:32:20
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie mam nic przeciwko ,tylko jezeli stworzy sie grupe wsparcia ludzi lgbt euroagd to tez nalezy stworzyc grupe wsparcia dla pozostałych pracowników...
~siara
2019-06-28 10:16:00
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
już to widzę jaki byłby szum, gdyby jakiś pracodawca założył w miejscu pracy grupę wspierającą pracownicze kółko różańcowe:-))))
~Jol
2019-06-28 10:01:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Chyba Chińczycy sprzedają firme
~Poli
2019-06-28 10:00:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -5
Czytam tak sobie i to co mi się nasuwa - to podstawowy brak edukacji i pracowników i głównie komentujących tutaj ludzi. Przecież nie chodzi o "propagowanie związków" ale chodzi o możliwość stworzenia platformy ludziom, którzy mają orientację taką jaką mają - aby mogli się spotkać porozmawiać o swoich doświadczeniach - uzyskać wsparcia - chociażby po tak strasznych i obrzydliwych komentarzach jakie się tutaj czyta - aby mogli zrobić jakieś wspólne działania edukacyjne. Kiedy ludzie nauczycie się, że społeczeństwo zawsze było, jest i będzie różne...że jest niskie, wysokie, białe, czarne, kolorowe, stare, młode, w średnim wieku,młode, sprawne, chore, trochę chore, jest kobietą , mężczyzną, nie wie kim jest - i to wszystko jest dobre - i to wszystko może wnieść coś dobrego i nas urozmaica i wnosi rożne punkty widzenia ale też i sposoby rozwiązywania problemów. Są też przecież grupy takie jak Kobiety w Pracy, Czy osoby z niepełnosprawnościami w pracy ...ktoś pisał o heterykach - chce ktoś sobie zakładać grupę heteryków - proszę - masz prawo przecież zakładać taką grupę - nikt Ci nie broni. Tylko daj żyć innym !!!
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 09:38:41
z adresu IP: (87.204.xxx.xxx)
Ocena: 6
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 09:16:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Komentarz został usunięty
~Jupi
2019-06-28 08:30:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 16
Solidarność ma rację. W tej branży powinno się promować LPG. Lgbt- co to za instalacja?
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 08:26:05
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~Skalar
2019-06-28 08:07:55
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 12
Bojkot VOLVO
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 08:06:48
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Balbina
2019-06-28 07:27:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zwykła prowokacja i reklama w jednym
~Bird
2019-06-28 07:07:38
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
A gdzie Rzecznik Praw Obywatelskich?
~Roman
2019-06-28 06:43:08
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czy jest łaźnia ??? Uwaga na ??? Artykuł to prowokacja autorska a sponsoring idzie??
~Berry
2019-06-28 06:16:05
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ojej, czy nie potrzebują tam pracowników? Jestem młody, przystojny i chętnie poznam kilku fajnych kolegów, zwłaszcza w łaźni...
~Joz
2019-06-28 06:12:28
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 15
Zakład pracy nie ma obowiązku promocji ludzi lgbt promójcie się po pracy
~Ppp
2019-06-28 06:09:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 21
Nie rozumiem czegoś :) ????. Praca to jest praca. Idziesz aby zarabiać i aby pracodawca zarabiał. To nie jest miejsce na na pokazywanie preferencji seksualnych, religijnych, politycznych czy swiatopogladowych. Co kogo to obchodzi. Po pracy, tańcz na róże, jedź na Jasną Górę, też nic nikomu do tego. Czy wam się w d... h nie poprzewracało z czasem. Do pracy chodzi się pracować i tyle. Denna dyskusja
~Komentarz został usunięty
2019-06-28 06:08:26
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 11
Komentarz został usunięty
~Max
2019-06-28 06:06:44
z adresu IP: (91.201.xxx.xxx)
Ocena: 15
A kto będzie wspierał zwykłych porządnych hetero?
~Radosław
2019-06-28 05:27:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Solidarnosc to sprzedawczyki Pisowskie. Wiekszosc z nich to stare zgredy na ktorych zadna kobieta nie spojrzy. Niby walcza o pracowników a tak naprawde to banda lansiarzy chwalacych sie naokolo co oni nie zrobili dla ciebie. Przyklad ostatnie podwyzki, chodza dumni jakby conajmniej wywalczyli 10000zl a tu smieszne 200zl brutto. Gdzie sprawa byla ustawiona razem z dyrekcja od samego poczatku, bo sami sie zachowuja jak dziwki ciagnace loda pod stolem a druga reka na blacie podpisuja papier bez sprzeciwu. Pozatym organizuja sobie wszelkie wyjazdy, z ktorych sie chwala fotkami gdzie oni to nie byli. Dyskryminacja pracownikow lgbt, bo to uderza w normalnego pracownika. A co z wycieczkami na Jasna Góre, czy to nie propagowanie i narzucanie komus religii?. Pozatym wiekszosc pracowników Volvo to homofoby, rasisci (widac to potym jakie maja podejscie do pracowników z ukrainy),sexisci, którzy slinia sie gdy zobacza tylko kobiety na hali,.Ale najlepsze to jest to ze jest mega poparcie dla Pisu i zero wiedzy skad sie bierze 500+,nie zauwazaja ze wszystko podrozalo, bo uwazaja ze dzieki Pisowi maja podwyzki. A gdy tylko skrytykujesz ich to odrazu uslyszysz ze jestes Peowcem, lewakiem, pedałem itp teksty. Krótko mowiac cala ta Solidarnosc to banda Pisowskich gnomów, którym powinno sie powiedziec : Wyp....... bo i tak nic nie robią dla pracowników. Pracownik Volvo, który codziennie odczuwa na wlasnej skórze wspólprace z ludzmi wyznajacych idee bóg honor ojczyzna (jednoczesnie krzyczacz zeby żydzi wyp..... oraz jak masz inne zdanie to wyp..... do niemiec anty polaku).
~olol
2019-06-28 02:18:18
z adresu IP: (188.127.xxx.xxx)
Ocena: -5
ciemnogród
~Xav
2019-06-28 01:06:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 14
Praca to praca, każdy jest w pracy pracownikiem. Volvo ma rację, nie ma miejsca na to w pracy.
~Jester
2019-06-27 23:50:01
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 4
W sumie, to najlepsza promocja networku V-Eagle! Dzięki Wam całe Volvo Polska już wie o tym zespole i ten, kto ma potrzebę dołączenia, wie czego szukać w firmowym intranecie :) Siła mediów jest fantastyczna
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 23:16:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~miki
2019-06-27 23:12:48
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 6
bo Volvo wiedzą jak w silniku tłoki pracują ,nie wolno zaburzać kolejności
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 22:28:33
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komentarz został usunięty
~Mma
2019-06-27 21:43:54
z adresu IP: (82.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Szwecja już nie ma nic do powiedzenia, bo Volvo jest Chińskie
~fiah79
2019-06-27 20:57:10
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 14
Aż troszkę dziwne że szwedzka firma tak trzeźwo podchodzi do tematu homosia. Chociaż z drugiej strony przecież to Polska a nie Szwecja...! Brawo dla Solidarności '80 !!!
~jaro
2019-06-27 20:31:11
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 27
ważne aby w VOLVO nie dyskryminowano osób heteroseksualnych, tylko przez to, że nie chce im się słuchać o ekscesach łóżkowych ich homoseksualnych współpracowników, którzy w narodzie stanowią 2% populacji. Firma VOLVO niech się najpierw zajmie dorównaniem stawek za wynagrodzenia do europejskich standardów. Gadanie w robocie o tematach z sypialni to bicie piany i zasłona dymna aby nie mówić o podwyżkach
~Hrabia
2019-06-27 20:16:51
z adresu IP: (213.127.xxx.xxx)
Ocena: 9
Powini zamknąć ten burdel..I tak już długo jest na tym rynku
~Hrabia
2019-06-27 20:14:42
z adresu IP: (213.127.xxx.xxx)
Ocena: 9
Volvo to banda złodziei tylko ludzi wykorzystują kierownictwo to banda pedałów co myślą że dalej w Jelczu pracują i rygor jak w chinach za parę groszy ...pozdrawiam pajacy co nadal tam pracują
~lll
2019-06-27 20:10:57
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -7
durnie z Solidarności zatracili dawno ideały z lat 80 tych! Równość, braterstwo!
~Poker
2019-06-27 19:27:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -5
Najlepiej zostać księdzem lub biskupem wtedy jest się bezkarnym
~Mech
2019-06-27 19:26:10
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Najlepiej, zostać księdzem wtedy można być sobą i zostać bezkarnym
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 19:14:46
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~mela
2019-06-27 18:25:49
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 28
Sprawy łóżkowe należy załatwiać poza miejscem pracy :)
~NR KONTA SOLIDARNOŚCI
2019-06-27 18:17:37
z adresu IP: (172.83.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przyłączam się do pytania: "Czy mozna prosic o numer konta bankowego Solidarnosci 80 w zakladzie Volvo?".
~toffi
2019-06-27 18:08:45
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 30
ZAKŁAD PRACY jak sama nazwa mówi jest miejscem wykonywania pracy a to czy jesteś gejem stado maso czy innym załatwiaj poza bramami twego miejsca pracy.A jak nie pasuje wypad
~Wolf
2019-06-27 18:04:00
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 29
Zacznie się od przywilejów, a skończy na tęczowym Volvo LPG :P
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 17:59:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
Komentarz został usunięty
~...
2019-06-27 17:53:03
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 12
Każdy kto wprowadza takie tematy na zakład szkodzi firmie i powinien otrzymać wilczy bilet...
~Lgbtlgbt
2019-06-27 17:39:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -14
To uważajcie teraz pracownicy Volvo sprawa LGBT jest w Szwecji NAJWAŻNIEJSZA i jeżeli będziecie cyrkować to wam się Volvo gotowe z Polski wyprowadzić!
~HTt
2019-06-27 17:31:54
z adresu IP: (83.244.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy mozna prosic o numer konta bankowego Solidarnosci 80 w zakladzie Volvo?
~zły
2019-06-27 17:31:00
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -7
Fajnie, że neutralna światopoglądowo Solidaruszka rozdała Polskę i rzuciła Polaków na pastwę kleru katolickiego. To teraz wygonić kapelana i nie robić żadnych wigilii w firmie, jak ma być neutralnie. Błe.
~CD.
2019-06-27 17:27:58
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 13
Prawidłowe podejście. Widać Volvo Wrocław to jedni z niewielu, którzy znają pojęcie tolerancji i potrafią odróżnić je od pojęcia promocji. Znają widać też pojęcie równości. A równością nie jest na pewno sytuacja, w której LGBT będą zajmować się *promocją* swojej tożsamości seksualnej (za zgodą i wsparciem pracodawcy), gdy w tym samym czasie heteroseksualni będą zajmować się pracą. Temat tak stary, że już w 20-letnim serialu o więzieniu Oz (jak i w nowszym Orange is the New Black) postaci wykorzystywały mniejszości religijne dla zysku lub uzyskania przewagi nad innymi. Czekać tylko na fałszywych LGBT, którzy w różnych środowiskach będą wykorzystywać naiwnych LGBT-allies dla własnych korzyści.
~cera
2019-06-27 16:46:16
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 20
Pracownik zgodnie z umową musi przestrzegać Regulaminu i Kodeksu Pracy. Reszta poza bramą
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 16:24:06
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Ciekawy
2019-06-27 16:16:54
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -8
I ja od 1980 - należałem do tego g...a, zwanego "Solidarnością"...Co to za k...y w tym związku się zalęgły?
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 15:59:57
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-06-27 15:39:08
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Komentarz został usunięty
~Jamjest
2019-06-27 15:29:47
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -19
Wieśniaki pisowskie A to że pracujecie w szwedzkiej firmie to wam nie przeszkadza? Przecież żyjemy w Polsce i wszystko co polskie najlepsze wg was.
~Buz Aldrin
2019-06-27 15:20:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 23
LGBT ? Toleruje ale nie akceptuje, tyle w temacie. LGBT owcy zaczynają się zachowywać jak swiatkowie Jehowy, nie długo zaczną chodzić po domach i namawiać ludzi na swoją odmienność.
~Kasa
2019-06-27 15:14:15
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 26
A czy bedzie wsparcie dla HETERO?
~Antylgbt
2019-06-27 15:03:57
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 14
Niech mniejszość nie narzuca większości jak mają się zachowywać !!! Demokracja ,zawsze rządzi WIĘKSZOŚĆ !!!!I TYLE W TEMACIE !!!
~Patriota
2019-06-27 15:01:24
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 22
Odmienności seksualne niech pozostaną w domu !!Tłok zawsze pracuję w cylindrze ,nigdy w rurze wydechowej !!!!!
~Wrocławiak
2019-06-27 14:45:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
BRAVO VOLVO.WIELKIE BRAWA DLA DYREKCJI I "SOLIDARNOSCI"
~scoti
2019-06-27 13:55:49
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -30
to może kaczofobia i katofobia jest dla S dobra. Niech nauczą się czytać ze zrozumieniem i przestudiują Konstytucję Polski. Jak na razie nie została zmieniona i wraz z przystąpieniem Polski do UE obowiązuje . Jak będzie KatoKaczoPISlandia to mogą spbie różne cuda wymyślać.
~Gość
2019-06-27 13:30:45
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 27
Jest wolność wyznania, przekonań i wypowiedzi, ale gdy komuś nie podoba się środowisko lgbt, to z automatu jest homofobem!Niech sobie będą, ale niech nie narzucają innym swojego swiatopoglądu!Mam prawo myśleć inaczej, mam prawo mieć swoje zdanie! Dlaczego nie ma czegoś takiego jak heterofobia, czy katofobia? Za mało lewackie? Świat schodzi na psy...
~Diabeł
2019-06-27 13:22:41
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pedalstwo jest jak wesz, po drugie w pracy się pracuje a nie obnaża - 8 godzin i do domu, tam sobie róbcie grupy wsparcia.
~aqqa
2019-06-27 13:12:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 17
Jakoś nikt się nie garnie do tego, żeby obok zrobić grupę wsparcia dla osób promujących hetero i rodziny... A jeśli chodzi o wymuszaną tolerancję, to wszędzie ma być.
~ddd
2019-06-27 12:53:55
z adresu IP: (198.21.xxx.xxx)
Ocena: 13
zaraz pedofile LGBT się zlecą i zaczną bronić swojej tęczowej swastyczki
~Gostek
2019-06-27 12:47:18
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -23
Same troliki pis
~Honkler
2019-06-27 11:54:32
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 21
Jestem alkoholikiem i seksoholikiem, mam nadzieję, że Volvo stworzy również dla mnie jakąś grupę i sfinansuje ją.
~Kata
2019-06-27 11:45:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Kółko różańcowe tak ale inne potrzeby nie
~Kata
2019-06-27 11:43:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -31
Niestety Polska to kraj homofobów boją się że to zaraźliwe .
~James Peacock
2019-06-27 11:33:55
z adresu IP: (185.244.xxx.xxx)
Ocena: -22
"Solidarność", czyli pis. Nad czym tu zatem deliberować?
~60 latka
2019-06-27 11:29:48
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -14
wychowano mnie w tolerancji do innych i solidarnosc 80 niech nie poniza innych a siebie foruje bo to wstyd,kazdy czlowiek ma prawo do rownego traktowania bez wzgledu na orientacje seksualna,wyznanie itd a solidarnosci 80 nic do tego wstyd stare dziady zapomnieliscie juz jak sami fikaliscie po krzakach i uzywaliscie czego tylko sie dalo inaczej zapomnial wol jak cieleciem byl
~Obiektywny
2019-06-27 11:03:17
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 48
W pracy się pracuje. Jeśli zamiast pracować pracownicy zajmują się tematami LGBT, to znaczy mają zbyt dużo wolnego czasu i praca jest tam źle zorganizowana.
~LGBT won
2019-06-27 10:56:47
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 13
LGBT, czyli homoseksualizm, zwyczajnie brzydzi i normalni ludzie heteroseksualni powinni mówić to głośno, nie patrząc na to, jaka będzie reakcja. To, co dwoje dorosłych ludzi robi z sobą w sypialni to temat, który powinien interesować seksuologów, a nie techników i inżynierów czy ogólnie innych ludzi. Chociaż nie przepadam za ludźmi ze związków zawodowych, to tutaj mają rację, ale nie jako związkowcy, tylko jako ludzie. Praca i edukacja jako wartości społeczne muszą być wolne od tęczowej patologii. I będą, chociażby Mosbacher z Sorosem grali w ciuciubabkę.
~Chgg
2019-06-27 10:56:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czy przypadkiem Solidarność nie organizuje pielgrzymek? Czy protestowali, gdy ksiądz świecił kolejne miejsca? Choinka im nie przeszkadzała? A gdyby była kapliczka, kółko różańcowe, to byłoby okay? A grupa wsparcia dla samotnych matek lub borykających się z depresją lub wypaleniem zawodowym? Volvo ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co chce. Nawet żłobek dla szczeniaczków otworzyć. Udostępnienie salki na spotkania nie jest problemem, ani nikomu krzywdy nie zrobi. Nikt nikogo nie zmusza do ubierania się w tęczowe koszulki. Więc jak ktoś się zastanawia czym jest homofobia, to właśnie tym. Irracjonalnym lękiem, że coś się im stanie. I swoją drogą, związki są od bronienia interesów pracowników, warunków pracy, zatrudnienia, a nie dbania o „moralność” w zakładzie pracy.
~Szamillo
2019-06-27 10:33:03
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szacun dla LGBT - już oni wiedzą, gdzie i jak uderzyć, żeby hajs wyciągnąć od frajerstwa. Bo co jest na końcu tęczy? Garnek z dukatami! :)
~Psychoza
2019-06-27 10:08:40
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 19
Wy wyplaty podnoscie a nie wysrywami lgbt sie zajmujcie
~Zwalczaj Terror LGBTPED
2019-06-27 10:01:40
z adresu IP: (217.23.xxx.xxx)
Ocena: 45
Miejsce pracy to MIEJSCE PRACY, a nie parada zoo, homo czy pedoseksualistów - nie miejsce do obnoszenia się ze swoimi wyborami życiowymi (nie istnieją żadne wiarygodne badania naukowe na wrodzone, tudzież biologiczne uwarunkowanie "orientacji seksualnej"). W miejscu pracy nikt nie musi mieć pojęcia o niczyjej fobii, orientacji, skłonnościach, problemach w domu czy ze swoją psychiką.
~wroclawianin
2019-06-27 09:55:23
z adresu IP: (199.247.xxx.xxx)
Ocena: -14
W takim razie dlaczego Solidarność na swojej oficjalnej stronie PROMUJE wiarę rzymskokatolicką wstawiając zdjęcia z pielgrzymek, na których używają swojego sztandaru? Jak mają się czuć ludzie niewierzący lub wierzący w inną religię?: --https ://solidarnoscvolvo. pl/index.php/album/category/17-pielgrzymka-ludzi-pracy-do-czestochowy-2017-- Zawsze warto zacząć od siebie! Typowa polska hipokryzja
~Dejv
2019-06-27 09:31:17
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: -9
Tak to właśnie jest ze związkami. Stare dziady z poprzedniej epoki i zacofaniem umysłowym. Co do ludzi z LGBT - o jakie propagowanie środowiska Wam się rozbija? Do pracy przychodzicie a nie na hulanki-ruchanki. Propagujcie sobie środowisko po pracy. Chyba, że oburzeniem jest fakt, że toalety są podzielone na damskie i męskie, i to już jest be, bo przypisuje się ludziom płeć na sztywno.
~Marcin
2019-06-27 09:16:38
z adresu IP: (199.247.xxx.xxx)
Ocena: 9
Volvo Group jako korporacja ma politykę Diversity & Inclusion, która jest jedną z wielu polityk tej firmy. Jej istota jest tworzenie pozytywnego klimatu w firmie, pozwalającego KAŻDEMU - osobie wierzącej i niewierzącej, osobie homosekstualnej i heteroseksualnej, okularnikowi i temu który nosi soczewki kontaktowe - być w pełni sobą. Wynika to z faktu, iż każdy może wnieść swój maksymalny potencjał i wartość w tworzenie tej Firmy, gdy po pierwsze: może być csałkowicie sobą w sposób otwarty i po drugie: gdy spotyka sie to z akceptacją reszty zespołu. Wówczas tylko - jako zespół lub łańcuch zespołów - generowana przez nie wartość może być potencjalnie najwyższa. Pracuję z jednej z firm Grupy Volvo w Polsce i jestem otwarcie gejem - tak wobec znajomych, jak i wobec współpracowników. I, niestety, koledzy ze związków zawodowych (których zresztą nie znam...) podrzucili mi tym ostrym oświadczeniem (treść dostępna jest w internecie) spory zasób niepewności... Po co? Po nic. Koledzy i Koleżanki z obu związków zawodowych zapewnili sobie poczucie komfortu w miejscu pracy pozbawiając mnie tego uczucia. O ile przed tym zdarzeniem, nie miałem ani krzty poczucia bycia dyskryminowanym w firmie, o tyle teraz to uczucie się pojawiło.
~Alex
2019-06-27 09:16:19
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
A jakiego wsparcia oni potrzebują?Jakaś krzywda im się dzieje?Jak im tak źle to niech jadą do Rosji,Putin im da odpowiednie wsparcie.
~Kkk
2019-06-27 09:09:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Będą krzyczeć do czasu aż im Volvo Szwecja powie, że ma być inaczej, ha ha :D
~hetero
2019-06-27 08:31:11
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 25
Solidarność 80 ma rację. W zakładzie pracy się pracuje a nie kocha zwłaszcza inaczej. Wszystko co nie jest związane z pracy powinno być uprawiane za bramą zakładu pracy.
~Wrocławianin
2019-06-27 08:16:57
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 15
No tak ale Volvo nie produkuje tęczowych pojazdów to jawna dyskryminacja LGBT. Od razu widać że popierają związki heteroseksualne - a fuji !
~Gała
2019-06-27 07:06:30
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -4
I kolewacka sytrunia golą sobie łydki