Sesja absolutoryjna rady powiatu złotoryjskiego: Jaka przyszłość szpitala?

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2019-06-27 15:42
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Szpital od kilku lat jest w prywatnych rękach. Starosta Wiesław Świerczyński proponuje przejęcie udziałów spółki, przejmując zarówno dotychczasowy kontrakt z NFZ.

- Rozmawialiśmy o tym, że powołamy spółkę, w tej chwili w wyniku negocjacji doszło do porozumienia, że przejmiemy udziały aktem darowizny. To dobre rozwiązanie, aczkolwiek stwarza pewne problemy, z przejęciem pewnych zobowiązań po spółce, ale nie mamy żadnych problemów z przejęciem kontraktu i to jest najważniejsze.

Rada ma dziś podjąć decyzję w sprawie rozpoczęcia działań w celu przejęcia szpitala. Radny Paweł Macuga przyznał jednak, że rada nie powinna podejmować tej decyzji bez audytu finansowego.

- Przed tym momentem kiedy będziemy podejmowali decyzję co z darowizną i udziałami Wolańczyka to ja bym chciał, mieć taką informację w pakiecie. Kiedy się przejmuje spółkę to bez pełnego audytu, a nawet jeśli jest pełny audyt nigdy nie wiadomo jakie są zobowiązania tej spółki z tytułu czego mogą być później konsekwencje po przejęciu.

Starosta wyjaśnia, że powiat, w wyniku negocjacji z właścicielem spółki, planuje przejąć udziały przez darowiznę i dodaje, że audyt finansowy nie może zostać sporządzony przed przyjęciem uchwały przez radę. Powiat w momencie przejęcia udziałów spółki, przejmie również kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co oznacza, że szpital będzie funkcjonował w takiej formie jak dotychczas.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama