Emocje 2019 dla Jacka Bieruta, mówimy o żeńskich nazwach i zapowiadamy 62 pisarzy na Miesiącu Spotkań Autorskich [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-06-27 20:26 | Zmodyfikowano: 2019-06-27 20:38
A|A|A

Jacek Bierut - laureat literackich Emocji 2019

Po raz czwarty wręczyliśmy literackie Emocje! W tym roku wśród nominowanych znaleźli się:
Jacek Bierut, Urszula Glensk, Marta Kisiel, Nie Czesław, ale Miłosz oraz Mariusz Urbanek. Kapituła konkursowa zdecydowała, że lauratem tegorocznej edycji został Jacek Bierut -  poeta, prozaik, wydawca – za tomik poetycki „Kocia wiara”, książkę „Przesieka” oraz za działalność Wydawnictwa j, które aktywnie publikuje, wzbogacając polskie środowisko literackie.

Rozmowa z laureatem do posłuchania i obejrzenia:

Po emocjach związanych z wręczeniem Emocji, przenieśliśmy się w świat polszczyzny i jej...płci. Naszym gościem była Patrycja Krysiak, językoznawczyni i współautork pierwszego w dziejach polskiej leksykografii słownika, który gromadzi wyłącznie nazwy żeńskie, w lingwistyce określane jako feminatywa - "Słownika nazw żeńskich polszczyzny".

Już 3 lipca we Wrocławiu startuje Miesiąc Spotkań Autorskich 2019. W tym roku gościem honorowym festiwalu będzie Rumunia, a w Mediateece i Klubie Prozay zagości 62 pisarzy z pięciu krajów. O szczegółach tegorocznego programu tego maratonu autorsko-literackiego opowiedział Tomasz Grabiński z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która jest organizatorem Miesiąca Spotkań Autorskich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama