W sobotę Polish Bowl XIV. Wrocławianie powalczą u siebie o złoto

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-06-28 07:37
A|A|A

fot. Panthers Wrocław

W 2018 roku ekipa z Białegostoku triumfowała 14:13, zdobywając pierwsze w swojej historii mistrzostwo Polski. Lowlanders będą chcieli powtórzyć ten sukces, ale faworytami tej potyczki będą gospodarze.

Futbol amerykański zyskuje w Polsce coraz większą liczbę zwolenników. Spotkania są nie tylko samym oglądanie meczów, ale przede wszystkim wielkim piknikiem dla całych rodzin. Organizatorzy próbują właśnie w ten sposób przyciągnąć wszystkich na stadiony.

Nie inaczej będzie w dniu najważniejszego polskiego meczu w tej dyscyplinie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 18, jednak atrakcje dookoła stadionu trwać będą już od 15.

Kibice będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, strefy małego kibica, kupić ligowe oraz klubowe gadżety i wspólnie spędzić czas tak, by okazał się on prawdziwym polsko-amerykańskim świętem. W tym roku obchodzimy bowiem setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.

Cały finałowy weekend będzie także intensywny dla zawodników występujących w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Już dziś na Stadionie Olimpijskim odbywać się będzie klinika szkoleniowa we współpracy z NFL Alumni, którą prowadzą trenerzy z doświadczeniem z najlepszej lidze świata - amerykańskiej National Football League.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama