Maciej Bodnar mistrzem Polski w kolarskiej jeździe na czas

BT, PAP | Utworzono: 2019-06-29 07:39

Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny wicemistrz kraju Marcin Białobłocki (Nopinz Symec). Poza medalową trójką znalazł się Michał Kwiatkowski (Ineos), który uplasował się na czwartej pozycji, ze stratą 1.01 do zwycięzcy.

Bodnar, który wcześniej czterokrotnie zdobywał tytuł mistrzowski w tej konkurencji, był głównym faworytem piątkowej próby i nie zawiódł uzyskując najlepsze rezultaty na wszystkich pomiarach czasu i zdecydowanie dystansując rywali na mecie. W zbliżającym się Tour de France będzie mógł wystąpić w koszulce z orłem podczas "czasówek". Przed dwoma laty właśniej na trasie Wielkiej Pętli odniósł jeden z największych sukcesów w karierze wygrywając etap jazdy na czas o jedną sekundę przed ... Michałem Kwiatkowskim.

Niespodzianką było drugie miejsce Kamila Gradka, który startował dużo wcześniej niż grupa faworytów, ale dzięki bardzo równej jeździe sięgnął po srebrny medal wyprzedzając Marcina Białobłockiego o 13 i Kwiatkowskiego o 17 sekund. Na piątej pozycji uplasował się Łukasz Wiśniowski (CCC), a szóste miejsce zajął Szymon Sajnok (CCC) zdobywając jednocześnie tytuł mistrza kraju w kategorii U-23.

Na starcie mistrzowskiej "czasówki" stanęło 35 kolarzy.

Wyniki mistrzostw Polski w jeździe na czas (Stębark, trasa okrężna 3x11 km):