Polscy tenisiści inaugurują wielkoszlemową rywalizację w Londynie

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-07-01 07:15 | Zmodyfikowano: 2019-07-01 07:15
A|A|A

fot. wimbledon.com

Wrocławianin stoczy pojedynek z rozstawionym z numerem 32. Dusanem Lajovicem. Jedyne dotychczasowe spotkanie tych tenisistów - w październiku w kwalifikacjach imprezy ATP w Szanghaju - zostało przerwane z powodu kreczu Serba. 22-letni Hurkacz, który przed publikacją poniedziałkowego notowania rankingu ATP plasuje się na 52. miejscu (w nowym będzie prawdopodobnie 48.), debiutował na londyńskiej trawie rok temu i odpadł w pierwszej rundzie. Zawodnik z Bałkanów na pięć takich występów dwa razy dotarł do drugiej. Jego najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie jest 1/8 finału French Open sprzed pięciu lat.

Oprócz Hurkacza dziś w angielskiej stolicy zagrają także Iga Świątek i Kamil Majchrzak, którzy zadebiutują w głównej drabince londyńskiego turnieju.

Warszawianka, która dostała od organizatorów tzw. dziką kartę, zmierzy się ze Szwajcarką Viktoriją Golubic. Trudne zadanie stoi przed Majchrzakiem. Będącego 111. rakietą świata zawodnika czeka spotkanie ze starszym o 13 lat i 36. na liście ATP - Hiszpanem Fernando Verdasco.

Pierwsza, ok. godz. 14-15, powinna pojawić się na korcie Świątek, której pojedynek będzie drugim na korcie nr 11. Mecze polskich tenisistów będą trzecimi w kolejności.

We wtorek do rywalizacji włączy się Magda Linette, którą spotka się z rosyjską kwalifikantką Anną Kalinską.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama