Wałbrzych: Wyremontują zaniedbany budynek i stworzą w nim przestrzeń do rozwoju początkujących biznesów

Bartosz Szarafin, KM | Utworzono: 2019-07-01 16:26 | Zmodyfikowano: 2019-07-01 16:33
A|A|A

Fot. Bartosz Szarafin

Młodzi chcą otwierać własne biznesy - tak wynika z badań przeprowadzonych przez wałbrzyski magistrat. Aby im to ułatwić właśnie w Wałbrzychu - po 3 latach przygotowań, rozpoczyna się budowa Inkubatora Przedsiębiorczości. Umowę na dotację podpisano właśnie w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Inkubator powstanie w budynku przy ul. Młynarskiej 29.

Młodzi będą mogli dać upust swoim innowacjom - mówi Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha:

Pierwsze start-up'y mogą ruszyć w II kwartale 2021 roku. Na razie budynek wymaga solidnego remontu. Ten ma się zacząć jesienią i potrwać około roku. Inwestycja o wartości 6 mln zł ma ważny aspekt rewitalizacyjny. Po zakończeniu remontu ulicy Garbarskiej, zostanie wyremontowana również Młynarska. A za pożyczkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego - Gmina wyremontuje sąsiednie 3 budynki.

Zanim to nastąpi - wymaga kompleksowego remontu - mówi Karol Grzondziel z wałbrzyskiego magistratu:

Inkubator będzie dla przedsiębiorców pierwszym etapem w drodze do rozwoju - mówi Kamil Orpel z UM w Wałbrzychu:

Wcześniej - przygotowania do stworzenia inkubatora poprzedzono konsultacjami, w których zapytano uczniów szkół średnich czy woleliby pracę na etacie, czy własną działalność. Wyniki wskazały chęć tworzenia własnych biznesów, ale brak przestrzeni. Odpowiedzią na te braki ma być inkubator. Inwestycja pochłonie 6mln zł. Z czego 4mln pochodzą ze środków unijnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Inwestycja ma być gotowa na początku 2021 roku. Wówczas będzie już wybrany operator inkubatora i powstaną w nim pierwsze biznesy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama