Policjanci z Trzebnicy użyli paralizatora przeciwko psu

Beata Makowska, KM | Utworzono: 2019-07-02 07:48 | Zmodyfikowano: 2019-07-02 07:48
A|A|A

Fot. creative commons 0

Zdaniem właściciela, Elsa – młoda bulteriera, nie jest agresywna i nigdy nawet nie warknęła na nikogo. Policjanci twardo stoją na stanowisku, że zagrożone było ich zdrowie. Weszli jednak na posesję, bez zapowiedzi i zaproszenia. Pies wyszedł im na spotkanie – relacjonuje Halina Kaliciak z Szewc pod Trzebnicą świadek całego zajścia:

Zdaniem Policji strzał z paralizatora był niecelny. Mówi Piotr Dwojak rzecznik prasowy policji w Trzebnicy:

Okazuje się, ze zdaniem przełożonych, policjanci działali zgodnie z prawem. Z taką decyzją nie godzi się Marta Kaliciak, właścicielka psa:

Zdaniem mecenas Renaty Kopczyk w tej sytuacji policjanci naruszyli mir domowy i przekroczyli uprawnienia. Zanim przekroczyli bramę na posesję Marty Kaliciak, mieli do wykorzystania inne metody.

Elsa bulterierka, która została postrzelona przez mundurowych paralizatorem, jest psem który szkoli inne czworonogi w właściwym zachowaniu do ludzi i innych zwierząt.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~dewon
2019-07-29 11:26:21
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 0
po pierwsze takie krzyżówki to juz nie jest psina..
~Łysy
2019-07-04 05:47:36
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co robili na posesji nie swojej nie byli podczas akcji ratowniczej więc nie mieli żadnych praw wchodzić tak sobie. Myślą że dali im mundury i pałki i paralizator którym się nie umja obsługiwać i nie wiedzą do czego służy że im wszystko wolno, powinni karać ich bo jak by co kolwiek zrobił psu szary człowiek to by go do kryminału wsadził odrazu i gazety by się rozpisywał na pierwszych stronach a policja jest bez karna i robi co chce traktuja ludzi za drzwiami komendy jak śmieci biją i ublizaja a tu stają się Aleksandra Knapik ul. Piłsudskiego 66 32-540 Trzebinia śmiechu warte. Zawiesić w czynnościach służbowych i nałożyć duża kare
~Gość
2019-07-03 13:30:47
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jesteście pacanami,policjant na służbie,czy nie,jest tylko człowiekiem i nie może sobie od tak wchodzić na prywatną posesję.
~śmiać mi się chce
2019-07-02 23:03:24
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
A Ty kobiecino poszkodowana, jak będzie leciał na Ciebie pies ze śliną w pysku to zaczniesz go głaskać, zaczniesz uciekać czy zadzwonisz na policję? ŻAŁOŚĆ.
~Macius
2019-07-02 22:06:16
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jak to pies psa ????
~żałosne tłumaczenia
2019-07-02 20:19:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
tych policmajstrów od siedmiu boleści. Policjant, co psa się boi. Ludzie!
~Zgroza
2019-07-02 19:01:39
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak słyszę, że policjanci na służbie naruszają mir domowy...to chce mi się wyć. Ot, prawnicy w Polsce. I to dziurawe prawo, które im sprzyja.Gonić dziadostwo!
~Marek
2019-07-02 17:43:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
prosty przykład jak ktoś chce wyłudzić odszkodowanie od państwa, pies jak na zdjęciu zadowolony, policja pisze, że niecelny strzał a kobieta, że biedny piesek trafiony. Gdyby tak się stalo to pewnie by zdechł
~Realista
2019-07-02 16:30:22
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wszystko idzie w tym kierunku, że niedługo będziecie się bronić sami przed właścicielami bulterierów, pitbulterierów, rottweilerów i dobermanów. Czy jesteście się w stanie obronić przed ich właścicielami? Także popierajcie swoją policję puki jeszcze jest, bo zostanie wam tylko fikcyjna Mapa Zagrożeń lub... składajcie podania o broń.
~woolf
2019-07-02 16:03:28
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jeżli się chcieli czegoś dowiedziec, a właściciel psa nie był poszukiwanym przestępcą ani też nie jest o nic podejrzany, to po pierwsze: trzeba było użyć DZWONKA przy furtce, a jak go nie było to poczekać aż ktoś ich WPUŚCI na posesje, a nie włazoć samemu! Ewentualnie wysłać wezwanie na komisariat. Listonosz pewnie nie ma problemów z wejściem...
~ben
2019-07-02 15:13:10
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 1
niestety nawet czytając komentarze widać, że część Polaków to bezmózga hołota, która nigdy nie zrozumie co to własność prywatna i wiążące się z nią prawa właściciela
~wrocławianin
2019-07-02 14:58:35
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jeszcze parę takich informacji, a policjanci będą unikać wychodzenia z komisariatu. Wtedy bulteriery wyjdą na ulice.
~vbnm
2019-07-02 14:50:11
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
rasa agresywna - trzeba reagowac szybko
~Antek
2019-07-02 14:40:34
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -3
ludzie chrońcie swoje psy przed psami
~Adek
2019-07-02 14:39:31
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 1
ten konkretny komisariat tak jak wiele innych w okolicy wymaga lekkiego wstrząsu do posadzki są tacy co wiele mogliby opowiadać o zaradności tam występującej
~faja
2019-07-02 14:21:01
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: -5
Czego innego można oczekiwać po PiS policji? Gdyby to był kot dewelopera to nie mieli by odwagi użyć paralizatora.
~IKA
2019-07-02 12:02:17
z adresu IP: (95.143.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zdaniem Policji strzał z paralizatora był niecelny. Aha! I dlatego pies nie widzi na oko?!?
~Heinz Müller
2019-07-02 10:06:35
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przeraża mnie ciemnota policjantów i ich przełożonych. Biorą najgłupszy element społeczeństwa do tej służby za 2,5 na rękę. Dając przygłupowi trochę władzy, pistolet, paralizator i pałkę katastrofa gwarantowana.
~hkj
2019-07-02 09:50:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -12
do takiego brzydkiego psa też bym strzelał
~franz maurer
2019-07-02 09:29:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -7
w hameryce pies miał by kilka kulek z glocka ale w polsce jest zawsze lament :D nie znacie miejsca, nie wiecie jaki pies, nie ma info na ogrodzeniu że pies, nie ma nic, nie ma dzwonka a już "spece" że nie mogli użyć. NIkt nie był na miejscu nie ma prawa się wypowiadać
~jolo
2019-07-02 08:40:48
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 15
a z jakiego powodu w ogóle policjanci wchodzili na czyjąś posesję? co to dzwonka do furtki nie było, żeby właściciel wyszedł otworzyć, przy okazji zabezpieczając psa? (przed policjantami jak widać trzeba). czy każdy właściciel posesji, po której terenie biega pies jest narażony na to, że wchodzący policjanci strzelą do jego psa??
~pol
2019-07-02 08:25:11
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 15
stwierdzenie ze policja dzialala zgodnie z prawem jest tylko nieudolnym tłumaczeniem sie policji z braku przygotowania swoich pracownikow do pracy Wstyd mi za tych policjantow widocznie brak im jeszcze wyszkolenia ale w każdej formacji znajdzie sie ktoś kto zachowa sie nieprofesjonalnie,głupio co nie oznacza ze wszystkim brakuje fachowosci. Szkoda tylko ze zachowanie jednego rzuca cien na wszystkich.