Vancouver 2010: Biathlonistki tym razem słabo

| Utworzono: 2010-02-22 03:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pochodząca z Dusznik Zdroju Nowakowska była o włos od medalu w biegu indywidualnym. Ale bieg masowy jej nie wyszedł. Cztery pudła na strzelnicy sprawiły, że Polka w stawce 30 zawodniczek zajęła dopiero 21. miejsce. Agnieszka Cyl z Karkonoszy Jelenia Góra spudłowała aż pięciokrotnie i była 23. Najlepsza z Polek Krystyna Pałka strzelała dobrze, ale wolny bieg dał jej tylko 20 pozycję. Wygrała Niemka Magdalena Neuner. Przed naszymi zawodniczkami jeszcze bieg sztafetowy, gdzie mogą realnie liczyć nawet na piąte miejsce.

Ostatnią szansę na medal zaprzepaścił Tomasz Sikora. Srebrny medalista z Turynu w biegu ze startu wspólnego znów pobiegł szybko, ale trzy pudła na strzelnicy pogrzebały jego nadzieje na dobry wynik. Ostatecznie finiszował na 11 pozycji. Wygrał Rosjanin Jewgienij Ustjugow.

W rywalizacji bobslejowych dwójek na 17 pozycji uplasowali się Dawid Kupczyk i Marcin Niewiara ze Śnieżki Karpacz. Nasi zawodnicy bardzo słabo pojechali w ostatnim ślizgu, bo po trzech przejazdach zajmowali 13 lokatę.

Fatalnie w Vancouver radzą sobie polscy panczeniści. Natalia Czerwonka z Cuprum Lubin zajęła ostatnie, 36 miejsce w wyścigu na 1500 metrów.